Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze o vagonwebu >> VagonWEB obecně
Téma:
Informace a nápověda   (1 Příspěvek)
pd - 07. 10. 2009 11:28
Informace a nápověda

Na rozdíl od drtivé většiny českých a slovenských dopravních fór je vagonFORUM diskuzí tzv. vláknového typu (threads). Hlavní rozdíl spočívá ve struktuře fóra:
zatímco v prvním případě je diskuze rozdělena do určitého počtu pevně daných témat, ve kterých diskuze plyne (nebo měla by plynout) pořád dál, ve vláknovém fóru může založit nové téma každý uživatel a počet témat je tedy prakticky neomezený. Dá se říci, co myšlenka, to jedno téma. Témata jsou pouze seskupena do tématických kategorií.

Ač se to možná na první pohled nezdá, vláknové uspořádání je přehlednější než koncepce pevně daných témat: jednotlivá témata jsou kratší a díky vhodně zvoleným názvům témat je orientace mezi nimi mnohem rychlejší (není potřeba se proklikávat desítkami stran příspěvků). Do jisté míry jsou také lépe odděleny kvalitní příspěvky od méně přínosných témat.
Díky rozdělení do více témat může souběžně také existovat vícero konverzací. Bez rizika, že by se příspěvky zamluvily a zapadly nějakým následným stočením debaty jinam (což je častým problémem většiny nevláknových fór).

Nutno ještě podotknout, že vláknové uspořádání je všeobecně mnohem častěji používáno než uspořádání s pevně danými tématy. Vyjímkou jsou již zmíněná česká a dopravní fóra, která se patrně pouze z historických důvodů stále drží původní koncepce pevně daných témat.


Registrace uživatelů:

Registrace není nutná, fórum je plně přístupné i neregistrovaným uživatelům - včetně funkcí jako zobrazování a vkládání příloh, zakládání nových témat a podobně. Registrace přináší několik výhod týkající se zejména uživatelského pohodlí:
- nepřečtená témata a jednotlivě každý nepřečtený příspěvek je zvýrazněn
- registrované uživatelské jméno nemůže být použito jiným uživatelem
- můžete se nastavit rozhraní fóra v jiných jazycích - kromě češtiny také slovenština, angličtina, němčina (text samotných příspěvků však zůstává v původním jazyce)
- možnost využití soukromých zpráv mezi uživateli
- při odesílání příspěvku je Vaše uživatelské jméno již předvyplněno


Zobrazení nových příspěvků:

Pokud na fórum chodíte pravidelně, může být pro Vás užitečná funkce chronologického zobrazení změněných témat. Najdete ji v panelu Akce pod odkazem "Nové příspěvky", kde si můžete na základě různých kritérií zobrazit seznam nových a změněných témat.Upraveno 1krát. Naposledy upravil pd (10. 10. 2009 20:31).

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
 • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
 • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
 • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
 • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** **  **  ******  **   ** **  ** 
 **  **  ***  ** **  ** **   ** **  ** 
  ** **  **** ** **    **   ** ** **  
  ***   ** ** ** **    **   ** *****  
  ** **  ** **** **    **   ** ** **  
 **  **  **  *** **  ** **   ** **  ** 
 **   ** **  **  ******  *******  **  ** 

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.