Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze o železnici >> Řazení vlaků
Strana: 1 z 2 1 2 Následující
Téma:
Řazeni GVD 2023   (29 Příspěvků)
Baal - 19. 04. 2023 11:59
Re DJ:
No tady je problém, že tohle vše dělají kluci zadarmo a na chod webu se vybírá formou dobrovolného donatu a ono naprogrovavat a udržovat takto komplexní web není žádná prdel.
Sci-fi řazení jsem bral hlavně tak, že tam jsou i sci-fi vozy a tak, že si člověk může hrát/učit se a pak si může vytvořit třeba i sci-fi linku, ano ty vulgýrní názvy by to chtělo promazávat.
Možná by nebylo od věci tam udělat nějaké automatické mazání po určité době.

Re PD:
Dneska je skoro vše zpoplatněné, i za pitomou seznamku chcou 500 a víc na měsíc, nebo 50 za jednu zprávu, na youtube si youtubeři nechávají platit a dávají za to členské statusy. Tudíž proč tu neudělat něco jako členské statusy registrovaných členů - daný člen by měl u jména ikonku.

Dejme tomu by se to dalo udělat podle kategoríí vlaků, myslím, že kategorie Os, Sp/Zr/REx, R, Ex, IC, EC jsou celoevropsky známé.

Takže například
Příspěvek 1€ měsíčně > Os
Příspěvek 2€ měsíčně > Sp/REx
Příspěvek 3€ měsíčně > R
Příspěvek 5€ měsíčně > Ex
Příspěvek 10€ měsíčně > IC
Příspěvek 15€ Měsíčně > EC

Já sám bych byl ochoten jít na kategorii Ex/IC a to jsem invalidní důchodce co bere 9K měsíčně, ale prostě jsem "vlakofil" a tenhle web je pro mě srdcovka a rád přispěju, ale chci aby tvůrce webu věděl kdo mu to poslal.
DJ Sobieski - 19. 04. 2023 07:18
Baal: Baal: nesmysly typu panter s vložákem 071 a polovinou 680 na konci... od toho je to scifi řazení. Pravda, poněkud neobvyklé na naše poměry, ale proč ne... je to scifi. Víc bych se zaměřil na horší zlozvyk jako jsou hanlivé až vulgární názvy vlaků, které nejenže vypovídají o ne zrovna vysokém IQ autora, ale degradují i úroveň samotné sekce. Dost jsem tam taky přidával, ale v drtivé většině to byly vlaky, které skutečně dřív jezdívaly po našich kolejích, vč barevných variant
Druhá věc je, díky scifi řazení (přip skutečné řazení) jsem se prakticky bez jakéhokoliv návodu naučil vkládat zápis řazení nejen samotných vlaků, ale i informace u jednotlivých vozů a speciálních znaků. Takže bych dneska klidně zvládl podle předlohy postupně naházet jakoukoliv vlakovou řadu či linku R / Ex.

Pd: sehnat schopného správce: nabízí se dvě možnosti.
1: vyhlasit výběrko na tuto pozici, a zcela určitě by byl zájem.
2: na základě práce jednotlivých řadičů se dá poznat, jaký mají vztah k dané práci, jejich spolehlivost a přesnost. Podle toho si můžete vybrat svého zástupce / nástupce či správce, manažera, jak chcete. Následně ho oslovíte a zaškolíte, prostě si ho vycvičíte, jak je zvykem v běžném zaměstnání. Pravda, dnes je těžké sehnat dobré lidi.
pd - 18. 04. 2023 22:09
DJ: Větší problém, než sehnat dobré řadiče, je sehnat dobrého správce české sekce řazení. Nějakého schopného manažera, který to zorganizuje, rozdělí práci mezi jednotlivé řadiče, dohlédne na dodržování našich standardů a kvality a ještě zaučí nováčky.

Baal: Registrace není řešení. Když to bude chtít někdo obejít, tak se zaregistruje znova s jiným e-mailem a bude mít k dispozici dalších 5 vlaků...
Baal - 18. 04. 2023 18:36
RE DJ:
Já měl rok na starost R10, ale jeliž to bylo úplně prvně co jsem to dělal, tak jsem tam dělal chyby a výsledek byl, že to pak dostal někdo jiný a rok na to se CZ řazení zrušilo úplně.
Dneska bych to už asi zvládl, ale pokud nemudeš mít řazení kompletní, tak je to asi o ničem.

Já jsem třeba velmi rád za vrácení sci-fi řazení, včetně sci-fi vozů, jen by to možná chtělo fakt podmínit registrací a tím, že by daný mohl ve "free" verzi udělat třeba jen 5 vlaků a ty by mohl vymazat případně upravit. Myslím, že by tím zmizely nesmysly typu, Panter s vloženým vozem z elefanta a zakončený půlkou pendolina...
DJ Sobieski - 18. 04. 2023 17:43
Ano, uznávám, dnes je těžké sehmat dobré a ochotné lidi, kteří jsou mabíc velmi schopní. Zrovna ale takový olomoucký nebo Moravskoslezský kraj ale poslední dobou stojí za zpracování, i osobních vlaků vzhledem k pestrosti vozidel na některých výkonech viz 34xx, 36xx 37xx, 38xx.

A dám dohromady tým dobrých řadičů... možná by stálo za úvahu oslovit nějaké železniční nadšence. Na youtube se to videi ze světa kolejí jen hemží, a nevěřím tomu, ze by se nedal dohromady dobrý tým řadičů.
Baal - 16. 04. 2023 20:32
RE DJ:
VOD je neveřejné, tady to bylo jen pro řadiče. Občas to šlo najít na uložto, než ho zlikvidovali.

RE PD:
Argumenty naprosto chápu, sám tu appku mám a vždy jedničku doplácím jen když vidím mimořádném řazení AB místo ABpee.
Paradoxně ne vždy to funguje, protože cca 2 měsíce zpět jsem vyrazil na trasu Trutnov - Praha - Cheb - Most abych zadokumentoval modernizované Amz a zrovna to přijelo bez jedničky, bylo tam Bmz, když jsem jel pak z Mostu zpět, tak se mi alespoň podařilo chytit modernizované ABmz a celkem solidní Apee, link na fotky máš v daném tématu...
Chtěl jsem jen podotknout, že třeba v mém případě řazení na vagonwebu mělo hlavně "dokumentační" charakter, protože jsem se podíval na daný vlak a díky kolonce "skutečné řazení" jsem zjistil co vše se na daném vlaku za ten rok vyskytlo.
Tudíž Mě by úplně v pohodě stačilo, kdyby tam bylo například R 920 Krakonoš: Plánované řazení naleznete (odkaz)
Ale bylo by možné tam přidat skutečné řazení ze dne a úseku.
pd - 16. 04. 2023 20:08
Posilové vozy na webu ČD i IDOSu jsou, jen je třeba vybrat řazení z odpovídající stanice. A jestli tam chybí nějaké operativně připojované posilové vozy, tak ty by stejně chyběly i u nás. Navíc na webu ČD a v appce Můj vlak se dá zobrazit aktuální řazení, pokud se liší od plánovaného (pravda, realita je někdy ještě jiná :D). Ale na vagonwebu to nikdy nebudeme mít přesnější, protože ty data zpracováváme ručně, kdežto ty aplikace ČD a IDOSu to berou automaticky z nějakého systému.

Že se řazení na vagonwebu zobrazuje přehledněji a graficky možná líp zpracované než jinde, je sice hezké, ale pro mě je nejdůležitější, aby ta data byla správná a aktuální. Co na tom, že to tady máme hezčí, ale ukazujeme staré, neaktuální údaje? To pak nemá žádný přínos a něčím takovým se ani nehodlám zabývat.

Že se našel čas na regionálku v okolních zemích, je dané tím, že se tam podařilo vytvořit takový tým řadičů, který to dokáže kvalitně vytvořit. Správci si tam dokáží kvalitu ohlídat a funguje to z mého pohledu prakticky "samo". To se v Česku vytvořit dosud nepodařilo.
DJ Sobieski - 16. 04. 2023 16:31
Baal: Je mi naprosto jasné, že celou ČR nedělá admin, ale práce se rozdělí mezi konkrétní členy. Zeptam se tedy přímo, na jakém webu se dá VOD najít a jaký je odkaz? Děkuji za info.
Baal - 16. 04. 2023 15:22
Re DJ:
Ono tam jde o to, že to řazení nedělá hlavní admin, ale někdo dostane na starost konkrétní linku a tu podle VOD zpracuje.
Co se mi u toho řazení na vagonwebu líbilo, že se tam mohlo vkládat i reálné řazení.
DJ Sobieski - 16. 04. 2023 10:53
Ještě jedna technická drobnost. Idos i web ČD sice může ukazovat konkrétně řazený vůz, ostatně i zelpage, který má přímo grafické zobrazení vozů, ale právě vagonweb má nespornou výhodu oproti ostatním webům, že se u všech řazení zobrazují veškeré informace hned včetně variant dvou či tří vozidel stejného čísla, či lokomotiv při přepřahu. Navíc je daleko snadnější orientace a ovládání a uživateli stačí jen rolovat bez nutnosti rozklikávat detaily vozu jako typ, relace, číslo apod. A si myslim, že je dost podstatný důvod a celkově argument pro pokračování zpracovávání řazrní.
DJ Sobieski - 16. 04. 2023 10:36
Baal: Lépe bych to asi nedokázal popsat. Nejde o to zahlcovat web dalšími a dalšími na chlup stejnými řazeními u všech vlaků, a tuctovostí servisu u jednotlivych linek. Ale právě např u posilových spojů skutečně může rozhodovat každý detail. Zvlášť pokud dde zdr objevují, jakože objevují cestující, vyhledávající konkrétní vozidla viz ABpee vs AB, Bmz/Bpee etc. Chápu, že je té práce hafol pro admina, zpracovat všechny údaje pro jeden spoj. Na druhou stranu, v mnohých případech skutečně dochází k mimořádnému řazení, a to i u Os vlaků viz Os 34xx, 36xx, 37xx, a 38xx resp od června 124xx. Např u os 34xx je aktuálně nasazována pestrá směsice vozů od 650 přes 843+043+943 po 814, ačkoliv má tutnusově být 460.

A když se najde čas na řazení regionálek u zahraničních států viz MÁV, GySef, OBB, nechápu, proč je takový problém zpracovat řazení v ČR!!!
Baal - 16. 04. 2023 09:27
Re pd: Ano to máš pravdu jen problém, že IDOS ani web ČD neukáže posilové vozy.
Jen pro příklad - jedu z Trutnova do Prahy a chci jet první třídou.
ČD i IDOS mi ukážou řazení Bpee-Bdpee-Bmz-ABpee tudíž si logicky sednu do Bmz, protože kvality "1. třídy v ABpee" asi všichni známe, ale to, že v HK připojují ještě 3xBmz a 1x AB, to se už nedozvím.
Chápu, že jako admin máš mrdu práce, hlavně třeba R10 je takový bizár, kde pomalu každý den vidíme jinou soupravu :D
Jen chci tímto chci naznačit, že chápu argument těch co by ocenili řazení rychlíků.
pd - 13. 04. 2023 20:42
Ty typy vozů ale na webu ČD jsou. Sice nenápadně až po najetí myši, ale jsou. V IDOSu se musí klepnout na malou ikonku řazení a tam je to potom taky i s řadami vozů.
Baal - 10. 04. 2023 23:20
Pokud se bavíme o rychlících kde jede 845, nebo dvě spřažené, případně 843+043, tak to za zbytečné považuju. Myslím, že i u jednotek interpanter, ale pokud jde o klasické rychlíky, tak tam souhlasím s DJ.
DJ Sobieski - 08. 04. 2023 07:24
Pd: Máte pravdu. Rychlíky a všechny vlaky vyšší kvality od Ex přes IC, EC, SC až po WC jsou na webu ČD, v appce můj vlak a idosu. Jen s tím rozdílem, že se zse zobrazuje POUZE piktogram vozu s potřebnými údaji o čísle vozu, plánku, rezervačním systému apod..., existují však cestující, kteří jdou po konkrétních typech vozidel, ať už moderních např IPanter, Bmz, Bmpz, Regiopanter apod, až po klasiky, kteří dávají přednost spíše starším školám typu A149, B249 resp B209, Bdmtee, Bdt280, Jednotkám 460 (dokud ještě jezdí...), a celkově na řazení vlaků staví své plány.

Nehledě na to, že se na vagonwebu objevuje řazení současného GVD z jiných zemí, takže uživatel předpokládá, že ČR a SK, popř PKP, OBB a MÁV je základní nabídka, a ostatní státy jako nadstandard.

Velmi mě těší, že aspoň Zeplagr českou železnici zpracovává, i když je to postupně a spousta vlaků jim chybí.
pd - 28. 03. 2023 22:25
Rychlíky ČD jsou dostupné na webu ČD, v aplikaci Můj vlak, v Idosu, ... Podle mě je zbytečné s nima zabývat ještě tady.
Štofik - 14. 03. 2023 12:19
Tak aspoň rychlíky udělejte.
pd - 21. 02. 2023 22:04
Když ji někdo nakreslí, tak bude :) Ale asi to nebude hned.
jmk - 18. 02. 2023 09:15
Zdravím, rád bych se zeptal, zda bude k dispozici i miniatura EJ 530/550 pro JMK? Díky.
pd - 08. 02. 2023 18:59
Bohužel nevím.
DJ Sobieski - 07. 02. 2023 20:31
Rád bych se zeptal, kdy se teda můžeme těšit na nové řazení ČD a ZSSK nejen v dálkové dopravě, ale i regionálky. Hlavně Olomoucký a Moravskoslezký mě dost zajímá kvůli chystaným změnám.

V prpsinci to vypadalo nadějně díky strojově čitelným datům, a nějak to zamrzlo na mrtvém bodě. Na zelpage toho taky moc není.
pd - 14. 12. 2022 22:50
Ano, u některých řadičů to bohužel probíhá tak, že začnou s největším nadšením, pak ale zjistí, že to není až taková zábava, nadšení postupně vyprchává a na aktualizace v průběhu roku se vybodnou úplně.

Pokud je možnost něco nahrát automaticky, tak by byla blbost to nevyužít. A tu ušetřenou práci lze pak vynaložit na něco jiného.

Dokázal bych si třeba představit rekvalifikaci řadičů na kresliče :) Nová vozidla stále přibývají, nové nátěry na starých také, takže tady je práce dost.
Bpee - 14. 12. 2022 13:42
Velká část řadičů si v průběhu roku 2021 nenašla čas na aktualizaci řazení či opravu chyb. Počátkem roku vše vypadalo hezky, ale situace se oproti předchozím rokům nezměnila a letos si už nejde dovolit nemít řazení aktuální, tedy čekat, než si správce najde čas či spíše náladu se řazení věnovat.

Neustále navíc docházelo (a dochází) k porušování závazných pravidel, která stanovují jak by mělo řazení vypadat a má-li web působit profesionálně, není možné, aby každá série vlaků vypadala jinak...

Cílem řazení je poskytovat informace o řazení vlaku, je-li ke zpracování řazení nutné informace odněkud přepsat, tak se práce rozdělí mezi více lidí a je-li to možné automatizovat, tak to udělá jeden člověk automaticky. smiling smiley

Samozřejmě ne každý se flákal nebo ignoroval pokyny, nicméně je logické, že lze-li něco automatizovat, volí se tato cesta.
MV - 13. 12. 2022 20:05
Možná to nechápu, ale co by pak bylo s námi, řadiči? Zpracovávali bychom řazení stále, nebo už by se to dělalo "samo"? Přepisování dat z .pdf mi nedělalo problém, spíše byl problém v datumových poznámkách
Jura - 11. 12. 2022 20:23
DJ Sobieski: V podstatě jde o to, aby řazení do veřejné podoby nemuseli řadiči přepisovat z VOD v pdf do systému, ale aby se soubor s daty nahrál na VagonWEB s řazení bylo poté uveřejněno. Jde hlavně o to, aby bylo zamezeno dalším chybám při ručním přepisování, případně dalším problémům.
DJ Sobieski - 11. 12. 2022 07:42
S velkým překvapením zjišťuji návrat mnohých zemí do řazení vlaků, když si vzpomenu na dnes již minulý GVD 2023.

V ČR v r. 2022 došlo k mnoha zajímavým situacím v provozu. Proto bych uvítal opět možnost zařazení CZ a SK do řazení. Zvlášť už pro tu skutečnost, že dochází k velkým redislokacím hnacích i vložených vozidel a GVD pomůcky nelze nijde dohledat.
Strana: 1 z 2 1 2 Následující

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
 • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
 • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
 • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
 • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **   ** ******** ********  **   ** ******** 
 ** ** ** **  ** **   ** **   ** **   ** 
 ** ** **   **  **   ** **   ** **   ** 
 ** ** **   **   **   ** ********* ******** 
 ** ** **  **   **   ** **   ** **   ** 
 ** ** **  **   **   ** **   ** **   ** 
 *** ***   **   ********  **   ** ******** 

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.