Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze o železnici >> Řazení vlaků
Téma:
Řazeni GVD 2023   (8 Příspěvků)
pd - 14. 12. 2022 22:50
Ano, u některých řadičů to bohužel probíhá tak, že začnou s největším nadšením, pak ale zjistí, že to není až taková zábava, nadšení postupně vyprchává a na aktualizace v průběhu roku se vybodnou úplně.

Pokud je možnost něco nahrát automaticky, tak by byla blbost to nevyužít. A tu ušetřenou práci lze pak vynaložit na něco jiného.

Dokázal bych si třeba představit rekvalifikaci řadičů na kresliče :) Nová vozidla stále přibývají, nové nátěry na starých také, takže tady je práce dost.
Bpee - 14. 12. 2022 13:42
Velká část řadičů si v průběhu roku 2021 nenašla čas na aktualizaci řazení či opravu chyb. Počátkem roku vše vypadalo hezky, ale situace se oproti předchozím rokům nezměnila a letos si už nejde dovolit nemít řazení aktuální, tedy čekat, než si správce najde čas či spíše náladu se řazení věnovat.

Neustále navíc docházelo (a dochází) k porušování závazných pravidel, která stanovují jak by mělo řazení vypadat a má-li web působit profesionálně, není možné, aby každá série vlaků vypadala jinak...

Cílem řazení je poskytovat informace o řazení vlaku, je-li ke zpracování řazení nutné informace odněkud přepsat, tak se práce rozdělí mezi více lidí a je-li to možné automatizovat, tak to udělá jeden člověk automaticky. smiling smiley

Samozřejmě ne každý se flákal nebo ignoroval pokyny, nicméně je logické, že lze-li něco automatizovat, volí se tato cesta.
MV - 13. 12. 2022 20:05
Možná to nechápu, ale co by pak bylo s námi, řadiči? Zpracovávali bychom řazení stále, nebo už by se to dělalo "samo"? Přepisování dat z .pdf mi nedělalo problém, spíše byl problém v datumových poznámkách
Jura - 11. 12. 2022 20:23
DJ Sobieski: V podstatě jde o to, aby řazení do veřejné podoby nemuseli řadiči přepisovat z VOD v pdf do systému, ale aby se soubor s daty nahrál na VagonWEB s řazení bylo poté uveřejněno. Jde hlavně o to, aby bylo zamezeno dalším chybám při ručním přepisování, případně dalším problémům.
DJ Sobieski - 11. 12. 2022 19:52
Bpee: Možná budu za negramota a nevzdělance, ale mohl bych poprosit o osvětlení pojmu strojově čitelná data tj způsob zpracovávání dat, zdroj informací apod. Letošní GVD je opravdu velmi bohatý na změny řazení, oběhy apod. Děkuji.
Reno 813 - 11. 12. 2022 19:25
S veľkou radosťou som zistil, že ste obnovili tvorbu radení vlakov. Naozaj som z toho nadšený. Po tom, ako to vyzeralo minulý rok som to vôbec nečakal a o to viac ma to teší. Dúfam, že budú postupne pribúdať radenia aj ďalších železníc a tak isto, že opäť budeme môcť sledovať aj skutočné radenia. Prajem veľa síl a pozitívnej energie pri tvorbe radení a nech to takto úspešne pokračuje aj naďalej. Verím, že VagonWEB bude znovu taký dobrý ako bol kedysi a možno ešte aj lepší.
Bpee - 11. 12. 2022 10:56
To samozřejmě byla jedna z prvních myšlenek poté, co vznikla myšlenka zpracovat nový GVD. smiling smiley

Akorát, ve snaze předejít některým chybám v minulosti, se bude zpracovávat jinak – skrze strojově čitelná data. Zatím se zpracovává výchozí soubor, až bude hotový, řazení se nahraje a bude to.
DJ Sobieski - 11. 12. 2022 07:42
S velkým překvapením zjišťuji návrat mnohých zemí do řazení vlaků, když si vzpomenu na dnes již minulý GVD 2023.

V ČR v r. 2022 došlo k mnoha zajímavým situacím v provozu. Proto bych uvítal opět možnost zařazení CZ a SK do řazení. Zvlášť už pro tu skutečnost, že dochází k velkým redislokacím hnacích i vložených vozidel a GVD pomůcky nelze nijde dohledat.

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
 • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
 • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
 • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
 • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ********  **   ** **   ** ******** ******** 
 **   ** **   ** **   **   **   **    
 **   ** **   ** **   **   **   **    
 ********  ********* **   **   **   ******  
 **     **   ** **   **   **   **    
 **     **   ** **   **   **   **    
 **     **   **  *******   **   ******** 

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.