Téma:
Uspořádání míst ve vozech   (3 Příspěvků)
pd - 11. 11. 2017 18:08
Mrkvak - 10. 11. 2017 23:17
Zdravim, vedel by prosim niekto cisla sedadiel, ktore su usporiadane do stvorky v Bhmpz228/227? smiling smiley Dakujem.
pd - 26. 03. 2016 21:19
Dnes byly na stránky přidány schémata uspořádání míst ve vozech PKP Intercity, jejichž autorem je rysmichala, kterému patří poděkování za jejich poskytnutí. Protože informace o uspořádání míst by neškodilo mít i u dalších vozů, a poněvadž těch dalších vozů je víc než dost, otevírám veřejný projekt na vytvoření dalších schémat. Kdokoliv bude mít zájem, může se zapojit a vytvořit další schémata. Jako vzor lze použít už hotové obrázky PKPIC nebo tento vzor AB349 ČD.

Pravidla:
  • Pokud se budete chtít zapojit, napište sem do této diskuze, které řady hodláte nakreslit (raději v menších počtech, další vozy si lze případně vybrat dodatečně). Vybírat můžete ze všech vozů a také el. a motorových jednotek, které se na vagonwebu používají v řazení (tj. ČD, ZSSK, ÖBB, START, DB, ŽS, RJ ....), takže nabídka je dostatečně široká :)
  • Schémata vozů by měla mít shodný design podle vzoru rysmichala, samozřejmě se zahrnutím případných odlišností (např. jiný tvar sedadel a podobně..). Používejte jednotné symboly z vysvětlivek.
  • Barva sedadel odlišující třídy by měla být v rámci jednoho dopravce pokud možno jednotná. Pro ČD: 1. třída červená, 2. třída modrá. Pro ZSSK: 1. třída tmavě červená (bordó), 2. třída modrá. Pro další dopravce typické barvy v daných třídách. Alternativně je povoleno pro řady, kde se vyskytují sedadla výhradně jiných barev, použít i jiné barvy.
  • Ve schématech by měly být zachycené všechny důležité podrobnosti a odlišnosti, jako např. poloha sedadel vůči oknům, různé nestandardní sedačky, chybějící opěrky u zúžených sedadel, místa na zavazdla, háky na kola atp.
  • Ve schématech ČD a ZSSK by měly být zakreslené polohy zásuvek 230 V.
  • Pro číslování míst ve vozech ČD a některých dalších lze použít tuto pomůcku.

Obrázky jsou ve formátu PNG, pro kreslení lze použít třeba program Malování ve windows.

Takže s chutí do toho a půl je hotovo smiling smiley

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.