Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze o železnici >> Řazení vlaků
Strana: 1 z 22 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Poslední Následující
Téma:
Řazení na VAGONWEBU   (535 Příspěvků)
pd - 26. 02. 2022 21:40
Baal: Nové vlákno může vytvořit každý, i neregistrovaný uživatel. Ale jestli jsi tam zkoušel přidat velké fotky jako přílohy, tak to určitě nejde. Fórum neslouží k posílání fotek. 843 mi žádná nepřišla.
Baal - 25. 02. 2022 18:11
Dotaz k adminovi.
Já jsem dostal nějaký ban, že nemohu vytvořit nové vlákno? Chtěl bych vytvořit vlákno pro vkládání odkazů na fotky vozů. Například jsem už několikrát posílal fotky 843, která ani není ve fotogalerii, ale ani jsem nedostal echo, že to došlo. Z toho důvodu by bylo fajn nějaké vlákno pro vkládání fotek, které by mohl použít jak admin pro vložení do fotogalerie, tak i běžní návštěvníci fóra.
DJ Sobieski - 12. 01. 2022 12:34
Baal: vidím, že jsem našel spřízněnou duši. S vaším postojem a názorem musím plně souhlasit.
Baal - 12. 01. 2022 10:56
DJ Sobieski: V Bdmpee jsou topasy od MSV Interier [www.msvinterier.cz] celkově sedačky do dvojky má MSV interier mnohem lepší než celej borcad...
Ono jakejkoliv velkoprostorák není o soukromí, ale o tom nacpat tam co nejvíc lidí. Trocha snahy s tím něco udělat je u slovenských Apeer. Celkově chápu velkoprostoráky ve dvojce, ale jedničky měly zůstat kupé se sedačkami ve stylu A/AB/Xmz. Ty jejich autobusový sesle v jedničce nemají co dělat.
DJ Sobieski - 09. 01. 2022 17:44
Baal: parádní jsou sedačky v Bdmpee233 nebo 843+043+943. Nejsem si jistý značkou, znám jen borcady z elefantů, a ty moc komfortní nejsou. Ano, osvětlení v Bdtee276 je trošku ostřejší, ale v salónu pro cestující naštěstí zachovali koncept Bdt280 resp 279, což je rozhodně leší a jemnější, než centrální středový, jaké bývá Bdpee231 a Bdmpee233. Interiér je sice světlejší, ale soukromí cestujících šla evidentně do kytek.
Baal - 08. 01. 2022 04:05
DJ Sobieski:
Ony tam jsou sedačky borcad, jen to je typ regio/regio+, což jsou sedačky do příměstských osobáků. Osobně mám ve druhý třídě radši sedačky od MSV interier [www.msvinterier.cz], když už by musel bejt borcad tak kdyby tam dali alespoň genio nebo flexio, tak by to mohlo jezdit jako dálkový spoj, každopádně s jedničkou to má společnou jen barvu sedaček...
Ten kvičák u dveří není nejhorší, mě třeba vadí to ostrý světlo, kam se na to hrabe zubař.
DJ Sobieski - 07. 01. 2022 18:30
Baal: letadlové uspořádání ABpee347 (resp Bpee247) by šlo i v dálkové dopravě, poud by se tam použily sedačky borcad. Upřímně jsem spokojený s Bdtee276. Jen ten audioječák u dveří by se mohl vyměnit za jemnější.
Baal - 06. 01. 2022 18:53
DJ Sobieski:
Ono ten vagón hlavně nikdy neměl bejt na dálkových spojích... Ta dvojka se ještě dá pokud to necpou na rychlíky a kdyby místo jedničky udělali také dvojku jen třeba převážně v letadlovým provedení (https://www.jednicka.net/navrh-vi/), tak by to byla taková česká obdoba Bdteer a myslím, že na pushpull osobáky se syslem by to bylo jako stvořený.
DJ Sobieski - 06. 01. 2022 16:52
Baal: ABpee je skutečně atypický. Jel jsem tím asi dvakrát (dokud na rychlících 800-815 jezdily ještě klasické soupravy, a jako Bdt279 se mi líbily víc. Úprava oddílů (oken poněkud asymetricky, a sedačky taky nic moc komfort, ať už se bavíme o 1 nebo 2. třídě. I v té AB349 se mi cestuje komfortněji.
Baal - 22. 12. 2021 00:38
ABpee - Je to optický klam, který způsobují rozdílné barvy závěsů kdy jsou v jedničce spíše okrové a ve dvojce světle šedé což v kombinaci s venkovním světlem, které se od nich odráží nabuzuje dojem rozdílné barvy obložení. Pokud to vyfotím když je venku tma, nebo s bleskem je barva obložení stejná v obou třídách.

Fotky - všechny fotky co jsem poslal byly všechny pořízené před vydáním článku, Bdpee a Bmz 15.12. a ten zbytek na podzim, nebo dříve. Zrovna Bmz a Bdpee jsem fotil v rozlišení 12 000 x 9 000PX a zmenšením všech fotek jsem chtěl dodržet alespoň požadované rozměry aby soubor s 15ti fotkami neměl pomalu 1GB...
Zmenšil a nahrál jsem je všechny s tím, že bude vybráno jen něco málo a toho, že ne všechny jsou dokonalé jsem si byl při odesílání vědom, ale alespoň byl určitý výběr. Když to fotím tak používám maximální rozlišení abych zachytil i detaily.
pd - 21. 12. 2021 22:35
StephenHunter: the Amsterdam-Zurich Nightjet not yet, because I don't have pictures of all cars on this train. For Regiojet trains I recommend to use the Regiojet webpage (ticket booking).

Baal: To není veřejné zesměšnění. To bylo jen takové přátelské poukázání na chybu. Sám jsi tady psal, že nemáš problém uznat chybu, ale jak je vidět, tak moc ne. A DJ Sobieski by si z toho mohl vzít ponaučení, že na první pohled jednoduchá řešení (typu vydat vnitřní řád) ještě nemusí v reálném světě fungovat...

A ABpee je teda co? No ty fotky byly zveřejněné ještě před vydáním článku, takže se to na ně zpětně nemusí vztahovat ;) Ale jo, některé by mohly být světlejší, to je pravda. Podle fotek se mi ale zdá, že v 1. třídě je plastové obložení stěn opravdu světle okrové, bílé je jen v 2. třídě. Nebo je to optický klam a ve skutečnosti je to v obou třídách stejné?
Baal - 21. 12. 2021 14:50
Koukám, že když se zde člověk snaží tak je mu odměnou jen ponižování a veřejné zesměšnění. Těch fotek jsem měl kvanta a tak jsem to vše stáhl na požadované rozměry a poslal vše, udělal jsem i požadovaný ořez u exteriérů, ale fotek byla hromada a bylo tedy možné vybrat, počítal jsem, že vybráno bude jen pár fotek, ale poslal jsem vše co jsem měl.
Ale fakt díky za veřejné zesměšnění... To člověka povzbudí do budoucna...
Asi bude lepší abych fotky neposílal vůbec, protože místo poděkování se člověk dočká veřejného ponížení...

Ale když jsou zapotřebí veřejné útoky tak budiž, v článku je psáno, že fotky nemají být tmavé a to co je ve fotogalerii vozu ABpee je tedy co?
V tom vagóně se vždy svítí a to i v létě maximálně se to sníží na 1/2, sice se dá použít žárovkový osvětlení, ale to čety nesmění používat.
Z těch fotek to vypadá jako by nátěr interiéru byl v odstínu okrové, přitom je to v bílé.

A149 jsem zadokumentoval i s koberci a led osvětlením, což v galerii není...
ARmpee829 jsem zadokumentoval i WC a celkově je vagón zadokumentován důkladněji.
A mohl bych pokračovat... Stačilo říci "mám s tebou osobní problémy a z toho důvodu od tebe nic nechci"

Celkově nechápu tu potřebu osobních útoků a potřebu někoho veřejně ponížit.
StephenHunter - 20. 12. 2021 23:42
[Czech via Google Translate]

Bylo by možné přidat některé mezinárodní vlaky tažené lokomotivou mimo Rakousko? Mám na mysli zejména Nightjet Amsterdam-Zurich, které se této země vůbec nedotýká, a různé další noční provozy, jako je RegioJet.

Would it be possible to add some of the loco-hauled international trains outside of Austria? I'm particularly thinking of the Amsterdam-Zurich Nightjet, which doesn't touch that country at all and the various other overnight operations like RegioJet.
pd - 20. 12. 2021 23:11
A ještě k tomu, že "stačí udělat jednoduchá věc. Napsat článek, jak přidávat řazení, ...".
Pro řazení máme dokonce celou nápovědu ve stylu wiki, ale jak podobné manuály a instrukce v praxi fungují tady hezky předvedl Baal. I když jsem v článku o fotkách napsal, jak mají vypadat, tj. když se posílají zeditované, tak geometricky zkorigované, bez náklonu, že mají mít nějakou velikost v kB, nějaké rozměry v pixelech atd., jenže Baal si z toho vybral jen ty rozměry v pixelech. No ale pak jsou ty fotky nepoužitelné. Je v pořádku, že pak poslal fotky v plném rozlišení, to ano, ale celé to pěkně ilustruje, jak tyhle pokyny v praxi fungují.

To by se asi pro některé muselo udělat jako školení s testem na konec. Kdo přes test neprojde, nedostane oprávnění vkládat vlaky. A každý rok by bylo opakované přezkoušení.
pd - 20. 12. 2021 22:52
Na hraní jako sci-fi řazení můžete použít "spořič" obrazovky Traffic Screensaver nebo MM Screensaver, je jich víc. Existuje i verze pro prohlížeč WTraffic a umí víc věcí než zdejší scifi řazení.
DJ Sobieski - 20. 12. 2021 20:27
Baal: V jistém smyslu s vámi souhlasím. Nicméně ma-li být skutečně zachovano skutečné řazení, pro mě hraje podstatu i plánované řazení, i kdyby se jednalo jen o zakladní strukturu Os, Sp, R, Ex, - SC apod. Bez toho to opravdu nemá smysl. A jak vystihl uživatel Reno, vagonweb ma skutečně nejlepší řazení.
Nedělá mi problém obětovat kilo měsíčně jako patronovi na chod webu, ovšem bez plánovaného řazení CZ a SK v tom nevidím význam.
Baal - 20. 12. 2021 14:11
Zase vyloženě předat web, který vybudoval od píky někomu jinému, kde ani neví jak se k tomu nový admin postaví je skoro jako vzdát se vlastního dítěte a logicky tedy chápu, že takovýto krok admin udělat nechce.

Dovolím si předložit pár návrhů.
Jak jsem psal, mohlo by stačit dát jen skutečné řazení.
Pod 2022 by byl jen seznam vlaků dejme tomu R a vyšší a když by si to člověk rozklikl mohl by vkládat skutečné řazení. To by pak v případě, že by se řazení 2022 vzniklo jako historické toto řazení doplnilo.

Co se sci-fi řazení týká, tak podobně jako to mají některé youtube kanály, které nabízejí bonusový obsah patronům, by se i zde mohl uživatel stát patronem a patron by měl přístup k této hračce.
Patronem by se mohl stát člověk například způsoby.
1- finančním podporováním webu, například stovka měsíčně asi nikoho nezabije.
2- poskytováním obsahu (fotky do fotogalerie, nákresy vozů apod.).
3- psaním článků.

Pokud by se dalo dokupy více patronů, přispívajících na chod webu tak proč jim tuto hračku nezpřístupnit. Sci-fi by ani nemuselo být vůbec veřejné viděl by jej jen daný uživatel a bez přímého linku by se k němu nikdo jiný nedostal.
Reno - 20. 12. 2021 11:43
Keď je teda problém to, že sa v sci-fi objavoval nevhodný obsah, tak by sa to mohlo spraviť tak, že by sa dal zobraziť len náhľad vytvoreného vlaku, ale nedal by sa natrvalo uložiť. Áno, možno to nemá taký význam, ako keď sa dali vlaky normálne ukladať, ale aspoň takto by sa mohol človek zabaviť, keď už nijako inak a problém s neporiadkom by bol vyriešený. Navyše by sa takto ušetrilo aj miesto, ktoré by možno bolo inak zahrnuté zbytočnosťami.

O plánovanom radení tu ani nejdem písať, pretože vidím, že to nemá cenu. Najlepšie čo môžete teraz spraviť je to, že celý tento web predáte niekomu, kto v tom vidí reálny zmysel a ten tu bude s radením pokračovať tak ako to bolo doteraz. Nebude sa tak musieť vymýšľať nejaká nová platforma a vagonweb neutrpí žiadnu ďalšiu škodu. Zbytočne sa bude vymýšľať niečo úplne nové, keď aj tak všetci dobre vieme, že vagonweb je najlepšie spracovaná stránka, aká existuje. A to nie len pre bežných ľudí, ale aj pre nevidiacich, ako som aj ja. Musím povedať, že všeobecne je veľmi málo stránok, ktoré sú pre nás takto perfektne prístupné a čitateľné, no s radením vlakov nie je žiadna iná stránka, na ktorej by sa orientovalo tak dobre, ako tu. Takže dokiaľ sa to tu znova naplno nerozbehne, cestovanie bude pre mňa oveľa náročnejšie. Vagonweb mi to vždy o 80% uľahčil, pretože som vedel, z akých vozňov je vlak zostavený, v ktorej časti vlaku je radený môj vozeň a pod. Som rád, že ostalo zachované aspoň radenie v Rakúsku, pretože aj to sa mi často hodí. Ak by tu bolo okrem Rakúska ešte aj radenie Česka, Slovenska, Švajčiarska a Nemecka, tak by mi to úplne stačilo.
DJ Sobieski - 20. 12. 2021 09:08
Pd: Hodnotím, že se o vagonweb staráte a necháváte na tom 70% času. To bez debat. Taky občas taky musím vstávat o hodinu dřív, abych stihl 25hodinový pracovní maraton.

I když je tento web nekomerční ana čistě dobrovolné bázi, je to úplně stejné, jak u podnikání, kde trávíte 100% času. A máte co dělat, abyste si udržel klientelu popř získal další. Pokud nějakou dosud zaběhnutou službu vyškrtnete z nabídky, a jedna se o hojně využívanou službu, musíte počítat s odlivem klientely ke konkurenci. Pak máte dvě možnosti. Buď vymyslíte něco zajímavějšího či službu vrátíte, nebo si hodite mašli a ukončíte činnost. Ostatně u cestovních kanceláří je toto přirovnání víc, než výstižné. To jen tak pro zajímavost.

Na zelpage skutečně řazení existuje i s grafickým vyobrazením vozů a jednotek. Ale není tam všechno.
O webech dopravce se bavit nebudeme, jelikož tam je to na bázi pouze jednobarevných ikon bez typového rozlišení vozů, jen s přidáním různých služeb či velkoprostorového uspořádání. Proto jsem vždy sázel na vagonweb, kde to opravdu bylo absolutně top zpracování.

Pokud vidíte problèm s chaotickou komunikací s noými pracovníky, stačí udělat jednoduchá věc.

Napsat článek, jak přidávat řazení, kde detailně popíšete, co, jak, kdy, atd. Něco na způsob článku o přidávání fotek do galerie.
Dalo by se to pojmout jako vnitřní řád, jak tomu bývá v každé firmě a zaměstnání.
Baal - 20. 12. 2021 01:26
Fotky:
Ten článek o tom jak vkládat hodně pomohl a snažil jsem se ulehčit práci, že jsem to vše zmenšil na požadovaný rozměry. Dříve jsem prostě fotil a nekoukal na přesný číslo vozu, to se snažím v současnosti napravit a vždy si k fotkám číslo vozu zaznamenám.

Ano panter je 440, ale nevím přesný číslo.
Ampz je v plným rozlišení zde [webshare.cz] ten s šedým kobercem je focen v roce 2019 na dni železnice v Trutnově. Ten s červeným kobercem byl na EC z Ústí.
AB [webshare.cz]

Pokud bys chtěl použít nějaký další tak:
954 [webshare.cz]
ABpee [webshare.cz]
ARmpee [webshare.cz]
Bdpee [webshare.cz]
Bmz [webshare.cz]
Panter [webshare.cz]

Pokud by šlo vyloženě o avatary vozů, tak není problém abych je udělal komplet šablony, alespoň pro vozy klasické stavby ČD na to mám ještě z doby kdy jsem na fóru debatoval o návrzích jednotlivých modernizací a pro daný účel by úplně bohatě stačila jedna verze, nebylo by nutné tam dělat zelené provedení, N1/N2 apod. Co se faktu aby se to vyplatilo vůbec dělat, by stačilo prostě nahodit, jestli by byl zájem přispět na tuhle hračku s tím, že pokud se sejde určitá částka tak to bude pro přispěvatele na chod webu spuštěno.

Ještě poslední dotaz ohledně řazení.
Nešlo by, aby byla k dispozici jen verze "skutečné řazení" prostě by tam bylo jen číslo/jméno vlaku a lidi by k tomu mohli dávat skutečný řazení? To by se v případě, že by se řazení 22 přidalo jako historický jen doplnilo. To si myslím, by nemuselo být tak náročný na údržbu jako tam ládovat plánovaný řazení podle VOD.
pd - 20. 12. 2021 00:51
Ano, zhruba 80 % návštěvníků je mimo CZ/SK. Dlouhodobě nejvíc je z Polska (cca 30 %), druhé v pořadí je Německo s cca 20 %. Asi to není úplně běžný případ, kdy primárně český web má takový zahraniční dosah. Ale samozřejmě očekávám, že se to změní, když tu pro tyto země nebude aktuální obsah.

To, že se nepřibírají noví lidi do řazení právě souvisí s tou náročností, alespoň teda pro mě. Protože čím víc lidí, tím víc práce pro mě. Je kolem toho spousta komunikace, vysvětlování, ten chce tohle, tamtem zase támhleto atd... Správa řazení a celý ten systém okolo zkrátka není dobře navržený pro tak velký projekt. A ano, je to moje chyba, špatně jsem to navrhl já. Holt jsem na začátku nepočítal s tím, že by se to rozrostlo do takových rozměrů. Mimochodem, řazení na vagonwebu není od začátku webu, ale vzniklo až pozděj a spíš jako taková okrajová sekce. A to ještě zpočátku bylo jen zahraniční řazení, české řazení vzniklo až dodatečně. Rozhodně to není nějaká základní část webu, na které by to tady všechno stálo. Na druhou stranu tato sekce mi bere asi 70 % času z toho, co do webu celkově věnuju, takže je asi logické, že je jako první na odstřel (věřím, že další redukce potřeba nebudou). Už byste měli pochopit, že nejsem veřejnoprávní médium a nemám povinnost něco dělat pro ostatní. Vím, že řazení na vagonwebu je v některých ohledech nejlepší, ale co s tím, když den má jen 24 hodin? Zkuste vymyslet, jak prodloužit den na 40 hodin a půjde to...
Pokusů o řešení proběhlo za poslední dva roky více, bohužel bez pozitivního výsledku. Jako další řešení vidím leda postavit to znova od začátku na zelené louce, jinak a lépe. Proto nabízím každému, ať se chopí příležitosti a vybuduje to lepší.

Placená sekce sci-fi by mohla být určité řešení, ale naráží to na dva problémy. Jednak nevím, jestli bych to dokázal udělat tak neprůstřelně, aby se to nedalo obcházet, resp. aby se mi úsilí do toho vynaložené alespoň vrátilo (jenom kvůli pár stovkám o tom nehodlám ani přemýšlet). Druhá věc je, že obrázky vozů v řazení jsou od více než 40 lidí a od většiny z nich mám svolení k použití jenom pro bezplatné nekomerční použití. A asi nemám motivaci se všech znova ptát, jestli by souhlasili i s využitím v placené sekci. Někteří by s tím nejspíš nesouhlasili, takže jejich obrázky by se musely nějak vyčlenit. A s ostatními by asi bylo fér se rozdělit o výdělek, ale pak mi z toho skoro nic nezbude, že...
A abych nechal sci-fi jenom kvůli tomu, že se dá využít v nějakých bezcenných debatách na FB, tak to sorry, ale pro to nehnu ani prstem.

Baal: dík, úspěšně staženo. Plánky v dohledné době nahraju, určitě to někdo může využít, i když tu řazení není. Z fotek bych použil určitě AB349 (jen 040 Aufeer). Ampz143 se šedým kobercem se zdá být 005, tudíž je to Ampz146, to bych bral taky. Ale poprosil bych o plné rozlišení. Tohle je silně komprimované a hlavně tyto malé fotky už nejdou narovnat, aby to slušně vypadalo. To je třeba dělat v původním rozlišení a zmenšit až nakonec po všech úpravách. Panter je 440? Ostatní fotky asi nepoužiju, aspoň ne v dohledné době. Ne že by byly špatné, ale vozy v tomto provedení už ve fotogalerii jsou celkem dobře vyfocené. Možná některé fotky použiju někdy pozděj, až nebudu mít co dělat a budu si moct hrát a vybírat jednotlivé detaily na doplnění. Zatím holt času není nadbytek, takže přednost mají výraznější odlišnosti.
Aeer - 19. 12. 2021 21:02
Není nic jednoduššího, než si otevřít [www.toplist.cz], zadat vagonweb a vyjet si statistiky návštěvnosti za den (vlevo) a země (vpravo).

Česko 14%, Slovensko 6%.
Baal - 19. 12. 2021 20:49
No od anonyma to docela sedí...

Každopádně si dovolím argument vyvrátit.
Rozhodně tu nechci nějak znehodnocovat fakt, že web je dosti známý a to i v zahraničí.
Ovšem to neznamená, že je to globální web, kdyby to byla globální stránka tak název nebude česky a koncovka cz. protože to jsou věci, které znesnadňují hledání. Byť jsou k dispozici překlady webu v několika verzích.

Pokud by se jednalo o globální počin, kde je CZ/SK návštěvníků 20-25% tak by to bylo nejspíše v základu v EN jako univerzálním jazyku, CZ by bylo jen jako je nyní třeba HU, či PL, adresa by byla spíše "wagonweb.com" články by nebyly jen česky, fórum by nebylo jen české, označování vozů by nebylo jen česky.
Tudíž ano možná 20-30% a to především A, HU a PL návštěvníků tu je, ovšem minimálně 70% bude CZ/SK.

Tady ani nejde o to, že by neexistovala alternativní stránka s řazením. Pokud bude někdo chtít vědět řazení, tak web dopravců většinou stačí.

Kouzlo tohoto webu bylo hned v několika věcech.
- Propojení s fotogalerií, kdy stačilo kliknout na vůz a hned to skočilo na fotogalerii daného vozu.
- U některých vozů se bylo možné podívat i na nákres, který znázorňoval skuteřné rozložení interiéru pozice zásuvek apod., zkrátka který řekl mnohem více, než osekané verze u ČD, kde ani zásuvky nevidíte a často jsou i špatně znázorněné sedačky co se orientace týká.
- Skutečné řazení, kdy i když dopravce má něco v místenkovém systému, tak se dalo zjistit co tam jezdí opravdu...
- V neposlední řadě i sci-fi řazení, kde se díky němu dalo získat i nějakou tu kačku na provoz webu
Aeer - 19. 12. 2021 19:17
Prezentujete tu akorát svou hloupost a ta může případného zájemce o tvorbu alternativního webu o řazení odradit, protože když si uvědomí, že to dělá mj. pro ty, co nedokážou pochopit, že ukončení řazení má své důvody a ty nijak nesouvisí s popisy vozů, co relativizují své chyby nebo nechápou (i přes velice snadný způsob jak to zjistit), že vagonweb je globální stránka a českých návštěvníků je tu cca čtvrtina-pětina.

Uvědomujete si vůbec, že vagonweb je soukromá a dobrovolná aktivita a je čistě na jeho tvůrci, co bude na svém webu prezentovat?

Nechcete se nad sebou raději zamyslet a jít dělat něco hodnotného? S každým dalším arogantním zveličením situace (Ale asi tady mlátíme prázdnou slámu, protože zde se někdo rozhodl web postupně odepsat) akorát víc a víc odrazujete tvůrce alternativního webu o řazení o jeho vytvoření.
Baal - 19. 12. 2021 18:47
Nahrál jsem fotky vozů v požadovaných rozlišeních na [webshare.cz] vedle vozů tam jsou i plánky několika vozů, i když to si myslím, vzhledem ke zrušeným řazením je zbytečné dělat další řady, mám sice rozpracovanou většino vozů ČD, ale už to nemá důvod dodělávat...
Dávám to sem aby si to mohli prohlídnout všichni a aby mi pak nebylo tvrzeno, že jsem to neposlal.

K řazení:
Jak psal DJ Sobieski každá věc vyžaduje nějakou námahu i čas.

A musím si rejpnout, hlavně že rakušácký řazení zůstalo, to je většině lidí platný asi jako mrtvýmu zimník. Navíc je obsahem mnohem větší, než případné CZ/SK řazení vlaků R a vyšší dohromady.

Myslím, že tady nebude ani tak problém v náročnosti, jako že tu prostě někdo nechce pustit nové lidi dělat řazení, případně rozšířit admin team, co kdyby nováčci udělali chybu, tak by tím web strašně utrpěl... Za mne je určitě lepší zkousnout občas chybu, než odepsat něco, co dle mého soudu dělalo dobrých 30% návštěvnosti webu.

Ono je šíleně důležitý aby bylo plánované řazení přesně podle nejnovějšího VOD, že? Vždyť dráhy si to stejně skládají podle hesla "co depo dá" a právě v tom bylo kouzlo toho skutečného řazení.
Protože když například místo rychlíku v době výluky přijela 810+010+810 tak to stálo za to dát do skutečného řazení, člověk se pak dozvěděl, co třeba jezdilo na vyloučeným úseku a plánované řazení bylo defakto jen pro to aby bylo s čím srovnávat.

Tak to radši pohřbíme celý web, že?

U scifi řazení si také myslím, že údajné důvody jsou jen výmluvy, ano byl v tom bordel, ale než to takhle zaříznout.

Myslím, že kdyby si se scifi řazením mohli hrát jen ověření uživatelé. Ověření by bylo podmíněno například příspěvkem 100Kč na chod webu, tak že by si ověření uživatelé netroufli tam dávat sprosťárny a spam.

Ale asi tady mlátíme prázdnou slámu, protože zde se někdo rozhodl web postupně odepsat. Co zrušíte dalšího? Popisy vozů? Fotogalerii? Nebo fóru aby jste nemuseli číst kritiku.
Anonymní uživatel - 22. 10. 2009 17:20
Do řazení vlaků na vagonweb.cz bych přidal řazení Českých vlaků.
Strana: 1 z 22 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Poslední Následující

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
  • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
  • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
  • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
  • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
       **  ********   **     **  **         **     ** 
       **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
       **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **    **  **          **   **   *********  **     ** 
 **    **  **           ** **          **   **     ** 
  ******   **            ***           **   **     ** 

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.