Téma:
Nová plackarta RŽD   (2 Příspěvků)
Baal - 24. 10. 2020 23:47
No jestli je ARmpee829 a Bdmtee267 žvěrstvo, tak co pak je ABpee347? Genocida? :D
pd - 14. 10. 2020 21:20
RŽD minulý týden představily první prototyp plackarty s novým interiérem (minulý rok byly ukázány tři různé koncepty interiéru jako makety, přičemž byly sbírány připomínky cestujících, a nyní se tedy jeden koncept dočkal realizace jako celý vůz).

V interiéru zaujmou závěsy u jednotlivých míst, příčná místa jsou ve dvou variantách - jedna ve víceméně klasickém provedení, v druhé variantě volný středový prostor zabírá skříň (zjevně inspirace konceptem nových lehátkových vozů nightjet), tím se z původního velkoprostoru stává něco na způsob kapslového hotelu, kde má každý svůj individuální prostor. Zajímavostí jsou také okénka ve stěně, které pro změnu umožní komunikaci se sousedem, který byl doteď "za zdí".

https://habr.com/ru/company/tuturu/blog/523024/

https://808.media/smotrim-placzkart-rzhd-2020/ (doporučuji i video na konci článku)


Co na to říkáte?

Mimochodem, takhle nějak má fungovat návrh interiéru vozů: na začátku se vytvoří maketa interiéru v měřítku 1:1, na ní se vychytají největší nedostatky, potom následuje prototyp vozu, na kterém se doladí detaily. Pak nemůžou vzniknout takové zvěrstva jako ARmpee829 nebo Bdmtee267, kde se až po vyrobení zjistí, že dveřím zavazí stolek nebo z pod sedačky čouhá bedna (pak ten vůz rok někde stojí a řeší se, co s tím...)

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.