Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze o železnici >> Osobní vozy
Strana: 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Následující
Téma:
Vaše návrhy na rekonstrukci (nejen) starších osobních vozů ČD   (176 Příspěvků)
Bpee - 12. 03. 2019 18:17
No jasně, ale to se pak nemusíme bavit o ničem. smiling smiley Někomu to holt nedojde napoprvé, že svůj volný čas dělá zbytečnosti, místo toho, aby pomohl nějakému projektu a jeho práce měla smysl.
Jura - 12. 03. 2019 11:31
Dobře překopu to. winking smiley
pd - 12. 03. 2019 00:20
Jura: vypadá to pěkně, akorát ten poměr stran bohužel vadí.. Mělo by to odpovídat správným rozměrům. Tzn. z toho AB jde lehce udělat A149 a i B251 (tyto dvě řady se budou lišit jenom barvou sedadel). Pro B249 je ale potřeba použít vůz s odpovídajícím členěním, např. [www.vagonweb.cz]
Psát se do plánků moc nemusí, jen čísla míst a wc (snad ve výjimečných případech nějaké poznámky, pokud by bylo potřeba). Na zbytek jsou značky, použít je možno ty, co jsou pod vozem. Akorát pro ČD by mělý být sedadla 1. třídy v červené barvou a zatím tam schází značka zásuvek 230V.

Baal: já jsem to nemyslel přímo na tebe, ale obecně na všechny. Ať si v tom každý najde svoje ;)
Baal - 11. 03. 2019 23:58
Re Pd:
No ABmpz jsem nedělal, moje jsou ABdpee, ABgpee, ABdpz, ABdmtee a ABmz ;) měl jsem za to že tohle téma je od toho aby sem lidi dávali nové návrhy.
Na scifi mám snad jen jeden vláček a to dost starej :D
Co se reálnýho řazení, občas přidám skutečné řazení pokud narazím, že se se liší od plánovaného. Vláček jsem tam dal nový zatím jednu Sp, ale zkusím zapracovat a přidat vše co se vyskytuje na trati 032 víc nemohu sloužit...

Re Bpee:
No nějak tu jedničku v 810 nemohu najít je to už dýl, jestli to někde máš tak mi to prosím někam uploadni a já jim to pošlu, každopádně díky za ty kontakty, doposud jsem používal pouze kontaktní formuláře.
Jura - 11. 03. 2019 22:59
Bpee: Ale to je jeho rozhodnutí, jestli chce nebo ne. winking smiley
Bpee - 11. 03. 2019 20:53
Ale já celou dobu píšu o plánovaném řazení. Vidíš snad na vagonwebu třeba osobáky Praha - Benešov, Ostrava - Mosty u Jablunkova nebo Bohumín - letiště Mošnov?

Skutečné řazení nezpochybňuju, ale "nemít na vagonwebu účet" není neléčitelná nemoc. Pechar může napsat na vagonweb@vagonweb.cz, registrovat se a přispývat k něčemu smysluplnému.
Pechar146 - 11. 03. 2019 19:09
Díky Juro. Já jsem obvykle zaměřený na EC 114 a 117, R 1126 a 1133. Ale dávám pozor u všech vlaků, kterými jedu...
Jura - 11. 03. 2019 19:00
Bpee+Pechar: Dovolte abych usměrnil vaší diskuzi. Bpee ty asi nejvýš, že Pechar není registrovaným uživatelem tudíž nemůže zasahovat do plánovaného řazení. Pechar: No Bpee to myslel tak, že se nepodílíš na výstavě další plánovaných řazení, ale ty se podílíš významně na skutečných řazeních za což ti patří velký dík. cool smiley
Pechar146 - 11. 03. 2019 18:21
U skutečného řazení?!confused smiley
Přílohy: EC 140 Ostravan 31.1.2019.PNG (38.9 KB)   EC 141 Ostravan - skutečné řazení 27.2.2019.PNG (49.4 KB)   R 1133 16.9.2018.PNG (52.2 KB)  
Bpee - 11. 03. 2019 17:25
Já tam jako autora vlaku vidím Dominika Kubelku. winking smiley V plánovaném řazení pořád chybí plno vlaků, opravdu byste udělali všichni lépe, kdybyste vypomohli tam, místo těch nereálných výmyslů tady.
Jura - 11. 03. 2019 15:37
pd: No předělal jsem to tvoje AB na B249,256. Můžeš ho tedy přiřadit k vozu. Pokud tedy nevadí, že to není v daném poměru stran vůči reálnému vozu protože AB má jiné prostory na nohy než B 249, 256. winking smiley Jinak k tomu plánku můžeš napsat, co se tam má psát, nic jiného mě nenapadlo.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jura (11. 03. 2019 15:43).
Přílohy: B249, B256.png (18 KB)  
Strašidlo - 11. 03. 2019 14:53
pd: Když jsi dával do sci-fi řazení Bdee264, tak ses asi překlikl. On má být oddílový, ale tys ho označil jako velkoprostor.
Bee243
UIC-Y vůz => 10 odílů po 6 místech (60 míst), výbava: zásuvky, uzavřené WC, Vmax 160 km/h. I tady prosím přidat do sci-fi řazení.
Přílohy: Bee243-a.png (12.2 KB)   Bee243-b.png (12.2 KB)  
Pechar146 - 11. 03. 2019 14:15
Bpee: hledej pořádněji - třeba tady, tady, nebo i tady a tady
pd - 11. 03. 2019 12:44
Baal: já to myslel obecně - místo kreslení x-té varianty ABmpz nebo vytváření scifi řazení, které se liší hlavně tím, že mají Bmz takové nebo makové, tak dělat něco trochu smysluplnějšího. Třeba to plánované řazení Os vlaků, jak zmínil Bpee. Ještě je tam řada nezpracovaných tratí.

Taky by se hodily obrázky s rozmístěním sedadel u reálných vozů. Hezké jsou Baalovy schémata, jen se mi zdá, že jejich tvorba asi bude dost pracná. Pokud by se tímto stylem měly pokrýt např. všechny vozy ČD, tak by si to vyžádalo asi hodně práce a hodně času. Praktičtější se mi zdají obrázky od rysmichala, ze kterých se dají vytvářet nové vozy jednoduše v Malování. Udělal jsem vzorové AB349, ale k dalším jsem se zatím nedostal. Pokud by v tom chtěl někdo pokračovat, tak může využít libovolné polské obrázky a jenom je upravit. Navíc bych tam ale chtěl mít vyznačené rozmístění zásuvek, třeba takovou značkou, jakou používá Baal.
Pokud by se do toho někdo chtěl pustit, nechť sem napíše, které vozy bude dělat, ať se nestane, aby dva dělali totéž.

Ale nejedná se jen o ČD, rozmístění sedadel by se hodilo i pro další dopravce, takže tady je práce dost :) Pro DB lze použít obrázky z Fahrzeuglexikonu, avšak licence na volné použití se bohužel nevztahuje na modré piktogramy, takže ty se z toho musí odretušovat. Udělal jsem takhle IC 2, ICE 1 a ICE 4, kdyby chtěl někdo pokračovat, tak může. Nejlépe začít s ICE 2, ICE 3 a pak další vozy. Osvědčil se mi postup to printscreenem zkopírovat z toho pdfka a pak v Malování ořezat a zamalovat ty piktogramy.

A dále je setrvalá potřeba nových obrázků, namátkou Trenitalia vozy v nátěru IC Giurno a IC Notte (tady stačí přemalovat stávající obrázky), od léta asi bude aktuální ETR 700 (tady to bude horší, to se asi bude muset nakreslit celé od začátku, protože tenhle vlak asi ještě nikdo nenakreslil). Dále vozy ZSSK v hokejových polepech, ŽPCG 6111, ETR 563, ...

Jestli máte někdo dost času a baví vás to, tak si myslím, že je užitečnějsí kreslit reálné vozy. Třeba to uspořádání míst by využila spousta lidí. Tady ty návrhy x-krát rekonstruovaných vozů stejně časem zapadnou..
Bpee - 11. 03. 2019 11:52
Baal: Aha, tak pak tomu rozumím. No kontakt máte k dispozici furt. smiling smiley [www.ceskedrahy.cz]

Fakt to tam zkuste poslat, všechny vozy co máte, včetně toho návrhu 810 s první třídou. Já osobně jezdím jen první třídou, ale doplatek nemám, protože k čemu mi bude, když budu 3/4 času ve vlacích trávit ve dvojce, protože jednička tam prostě není.. když ji budou umět ČD vhodně prodávat či propagovat (to můžete taky něco vymyslet a poslat sem smiling smiley [www.ceskedrahy.cz]) tak to bude mít vážně vyšší přínos, než na diskuzním fóru, kde s tím skoro nikdo nic neudělá.

Zkuste to ale trošku s pokorou - ABpee je projekt jiného managementu, než je tam teď, současní lidé na GŘ jsou, si myslím, velice moudří. winking smiley

Pechar: Že tě tady [www.vagonweb.cz] u žádného vlaku nevidím...
Baal - 11. 03. 2019 00:26
Re Bpee:
Ono já bych jim ty návrhy rád poslal, ale radši bych to dal někomu přímo, než jim to posílat na zákaznickou podporu přes kontaktní formulář. Kdysi tam měli přímo možnost poslat návrh ale dneska to už není a víceméně vše mají nyní předdefinované na zpoždění apod.

Kromě tohoto jsem vymyslel i takové kolečko co by fungovalo, když ve starších vagónech B, BDs, A, AB chce člověk otevřít okno jen částečně a často to řeší, že tam narve závěs, který pak podle toho vypadá. Toto kolečko z transparentního cca 1 cm silného plastu by to vyřešilo.

Pak mám kompletně vymakaný GVD pro trať Hradec - Trutnov.

Tudíž malování vagónků je to nejmenší ;)

Ano času mám hromadu jsem v invalidním důchodu z důvodu simplexní schizofrenie a k tomu žiju na malým městě kde není co dělat, tudíž ano nudím se a tento čas investuji například do tohoto fóra, protože zde jsou rozumní lidé, kteří návrhy dokáží ocenit. Když to hodím třeba na FB do skupiny "železnice a vlaky" tak čtu jen posměšky...
Vedle tohoto kreslení mi bylo nabídnuto abych občas udělal schéma pro existující vozy.
Zatím jsem udělal Bmz234, ABmz346 a ABpee347.

Re Pd:
Snažím se dělat návrhy v co nejproveditelnějších verzích, co mohu ještě zlepšit?
pd - 11. 03. 2019 00:06
Přidal jsem do scifi řazení obrázky vozů, co jsem tu našel. Ale je fakt, že by se místo scifi řazení a tady těch rekonstrukcí na jedno brdo dalo dělat něco užitečnějšího smiling smiley
Jura - 10. 03. 2019 23:30
Pechar: A už je to tu zase, vymýšlej smysluplné vozy, ne že na osobní dopravě budou jezdit jen lokomotivy vyrobené v ČSSR. A pokrokové stroje budou tahat jen podřadné náklady. Opravdu mě nebaví číst si furt ty tvoje hovadiny že by jsi furt něco měnil jestli tohle někoho zajímá, tak si vytvoř svoje vlastní fórum, kde si budeš psát co chceš, ale tady je diskuze o osobních vozech, tak sem pořád nepleť něco jiného!
Railman - 10. 03. 2019 23:19
I Transdev je bohužel státní, resp. ta francouzská globální společnost je čistě státní podnik.

Jinak mě osobně tihle alternativní dopravci se státním pozadím přijdou trochu na hlavu. Smysl podle mě mají čistě soukromí dopravci typu RJ, ale jaký přínos mají alternativní dopravci vlastnění státem? Akorát celý trh pokřivují. Tím, že se tváří nízkonákladově, tak stlačí cenu dolů, ale tím vytlačí skutečnou konkurenci, na kterou už nezbude prostor.
Pechar146 - 10. 03. 2019 21:55
Já se už několikrát zapojil v reálném řazení. V řazení osobáků musím ještě vypočítat číselné intervaly. Pro příměstské linky už sice jsou, ale já chci udělat řazení pro všechny tratě v ČR...
Bpee - 10. 03. 2019 21:49
Pechar: Já netvrdím, že Polsko nemá lepší vozy, ale že jich mají mnohem méně, než my, protože zároveň provozují také mnohem méně vlaků, než my. S modernizací navíc začali ve velkém až po roce 2008, do té doby byly všechny rychlíky tvořené Áčky a Béčky, byť tedy s plyšovými potahy. S námi je ale nelze srovnávat, jim stačí třeba 40 modernizovaných Béček (z roku 1991) na pokrytí všech vlaků na minimálně dvou linkách přes půl země. winking smiley To se pak ten vozový park buduje, když na pokrytí všeho stačí 200-300 vozů... a byl jsi vůbec někdy v Polsku, abys viděl, jak to tam funguje? Jak často tam vlaky jezdí, jak tam fungují návaznosti, jak je to s jízdenkami,... ?

A odkdy ty blokuješ řazení vlaků na vagonwebu? Já tam nic nevytvořil, protože žiju reálný život, řeším reálné problémy a ta řešení mají mnohem větší přínos, než příspěvky končící na diskuzním fóru. Ty by ses nad tím mohl taky zamyslet, když ti to řazení tak jde, tak bys místo vymýšlení nesmyslů mohl přispět třeba v plánovaném řazení osobáků na vagonwebu.

Strašidlo: Já jsem svou koncepci už psal, na ni není co dalšího měnit. Není rok 1995, aby bylo nutné neustále něco rekonstruovat.

Baal: No tak když začnete takhle.. těžko si z toho vezme někdo něco použitelného tady. To Vám opravdu nevadí ten čas, který jste spálil vymýšlením a kreslením těch obrázků jen proto, abyste to dal na diskuzní fórum?
Pechar146 - 10. 03. 2019 20:53
Railmane, konečně někdo normální smileys with beer
Jak se to vezme - já mám plány ty, že nákladní lokomotivy se od těch osobních budou lišit jak řadou(x6x přejdou do osobního provozu a 380+383+taurusy do nákladního), ale hlavně barvou - nákladní lokomotivy nebudou modré, ale hnědožluté.
V přípravě jsou luxusní fialové vozy pro expresy a lokomotiva řady 373 s rychlostí 230 km/h.
Baal - 10. 03. 2019 20:47
Re Bpee:
Tak jako když jim napíšu například jaký má smysl, řadit ve vlaku vůz ABpee jako první třídu, když je k dispozici mnohem komfortnější druhá třída v podobě Bmz, Bee, nebo Bbdgmee a že tenhle vagón patří maximálně na osobní vlaky, protože sedět v tom víc jak půl hodiny je trest za příplatek.

Odpověď:
"vůz ABpee 347 splňuje všechny parametry stanovené pro vnitrostátní i mezinárodní dopravu. Tento vůz považujeme za naprosto vyhovující a splňující standardy 1. třídy. Stanovisko dopravce ČD k nasazenému vozu řady ABpee 347 je neměnné."

Na to jim odepíšu, že ten vůz tyto standardy nesplňuje, protože dle UIC 567 má být:
rozteč mezi sedadly proti sobě v základní pozici minimálně 1450mm v ABpee konkrétně u míst 31-56 je to jen 1300mm.
Dále, že v první třídě nemá být koženkový podhlavník a že velikost sedáku má být minimálně 43x50 cm.

Odpovědět se pak ani neobtěžují, tudíž nechápu proč bych dle toho nemohl usoudit, že oficiální cestou nemá cenu návrhy posílat.

Dělám to protože mne to baví a třeba se to dostane k rukám někoho, kdo si z toho něco vezme.
Strašidlo - 10. 03. 2019 19:59
Pechar a Bpee: Pánové, nechci vás nijak urazit, ale jen díky vám dvěma je tady pořád napjatá atmosféra. Uvítal bych, kdyby Pechar vymýšlel normální řazení a normální nové vozy a nepsal ty svoje sračky. Taky bych uvítal aby Bpee něco vymyslel. Takže tak.
Strašidlo - 10. 03. 2019 19:53
S tím kupeckovym vozem (B11 a tak dále) mám dobré zkušenosti. Jen mi chybí Wi-Fi.
Strašidlo - 21. 12. 2018 16:48
Jo už je to tak. Já jsem znovu vytvořil tuto diskuzi. Pamatujete na ni? Tak si dáme pravidla.
1. pište tu smysluplné návrhy týkající se rekonstrukce osobních vozů, ne příspěvky "udělat dalších 100 Bmz"
2. diskuze se týká osobních vozů, tedy pokud chcete rekonstruovat trať tak sem. Pokud chcete obnovit lokálku, tak sem. A pokud si chcete vymyslet řazení, tak sem.
3. nepište sem příspěvky typu: odpálil bych všechna letiště, rozoral dálnice apod.
4. všichni si TYKÁME

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Strašidlo (25. 02. 2019 13:38).
Strana: 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Následující

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
  • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
  • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
  • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
  • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **    **  **    **   **   **   **   **   **       
 **        **          ** **    **  **    **       
 **        **          ** **    **  **    **       
 **    **  **    **   **   **   **   **   **       
  ******    ******   **     **  **    **  **       

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.