Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze >> Osobní vozy
Téma:
ABpee347   (6 Příspěvků)
Pechar146 - 13. 07. 2018 12:46
I tady je nutné odprostit se od těchto multifunkčních německých paskvilů a vrátit se k základnímu uspořádání UIC-Z - Vůz BDmsz s 11 oddíly, na obou koncích WC. Teď můžete udělat oddíl č.10 úplně prázdný(zavazadlový oddíl) a v oddíle č.11 udělat místo 6 sedadel židli a stůl(služební oddíl).
Vůz by tak měl
9 obyčejných oddílů pro 54 sedících, kterým by byla k dispozici Wi-fi, zásuvky 230V a 5V pro každého(v pevných loketních opěrkách), polohovatelná sedadla původně z Bmz 225/226/235.
Zavazadlový oddíl - najednou je kam dát tak 2 obyčejné, nebo tak 5 skládacích kočárků. Je kam dát i větší zavazadla (nebo poštu)
Služební oddíl - najednou má průvodčí taky svoje soukromí, tyto vozy by dostaly i kukaně stejně jako to mají BDs...
Baal - 13. 07. 2018 01:13
Ono já jsem to jako dětský oddíl myslel právě mimo koridory, kde je Bbdgmee škoda a na BDs nadávají, že to nemá uzavřené WC a předsuvné dveře.
DJ Sobieski - 12. 07. 2018 19:06
Cestující s dětmi do 10 mohou využít multufinkční vůz Bbdgmee nebo Bds. Přesto se běžně setkávám s laxním přístupem, kdy vůbec nepřemýšlejí, a vlezou s kočárkem do naprosto nevhodného Béčka, a kočárek nechají na chodbičce. Přitom v souoravě služebák řazen je. Ale to by taky někdo nesměl být línej těch pár kroků obětovat a oslovit zaměstnance.

Dětský oddíl je dobrá myšlenka, ale totéž je v Bbdgmee, Bds nebo Bmz226 formou kina. Pokzd je takový vůz pro cestující s dětmi v soupravě již řazen, je zbytečné vyhrazovat další oddíly. Navíc cestující vlezou do nejbližších dveří, nejedná-li se o sebestředného místenkáře, který je schopen pobíhat po nástupišti, a zdržovat vlak klidně 10, než najde ten svůj flek.
Baal - 11. 07. 2018 20:13
Další možnost je z oddílu 1. třídy udělat dětský oddíl a na ty stolky nalepit hrací plány například na dámu a člobrdo. Místo pro kočárky by bylo určitě uvítáno maminkami.
Pechar146 - 11. 07. 2018 10:29
Ano, ABpee347 vyžadují likvidaci na vagony řady ABz - oddílové uspořádání, oddíly velikosti ABmz346, chybějící oddíl č.10 (UIC-Y je kratší než UIC-Z), zásuvky zabudované v pevných loketních opěrkách, osvětlení se stmívačem pro každý oddíl zvlášť, rolety místo záclon, sedadla allá AB349 v 1.třídě, allá A149 v 2.třídě, rozteč sedadel 90/60 cm. Návrhem tohoto vozu jsem se již zabýval v jiném komentáři
ABpee je zkrátka nutné velmi rychle zrušit.
Baal - 19. 04. 2018 02:11
Zdravím, co si myslíte o tomto vagónu, konkrétně o jeho části s první třídou?
Dle mého dobré maximálně pro osobní vlaky, ale na vlacích jako je rychlík, nebo nadrychlík by to nemělo co dělat. Koberce to nemá, mezi sedačkami méně místa na nohy než v půlce s dvojkou, sedačky borcad regio rozhodně nepatří do první třídy dálkového vlaku, prudký světlo co nelze regulovat, stolky spíše překáží, sedačky jsou nepohodlný, zásuvka jen jediná pro čtyři lidi a nemáte tam ani klid, protože tam věčně šmejdí lidi z dvojky...
Prostě nejhorší první třída, co snad ČD jako první třídu provozují.

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
 • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
 • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
 • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
 • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ********  **   **  ******  **   ** **   ** 
 **   ** **   ** **  **  ***  *** **   ** 
 **   ** **   ** **     **** **** **   ** 
 ********  **   ** **  **** ** *** ** **   ** 
 **     **   ** **  **  **   **  **  ** 
 **     **   ** **  **  **   **  ** **  
 **     *******  ******  **   **   ***  

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.