Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze o železnici >> Osobní vozy
Téma:
Lehátkový vůz budoucnosti (koncept ÖBB)   (3 Příspěvků)
Shiri - 05. 02. 2016 23:05
No, z fotek teda nic moc. Osobně si myslím, že současná koncepce lehátek je dostačující a něco by se mělo udělat spíše s lůžky, zvýšili komfort, změnit trošku koncepci směrem k většímu prostoru tam. Spojování více kupé dohromady mi nepříjde jako dobrý nápad, ne, pokud nepůjde zamknout, nemyslím si, žebychom ve střední evropě potřebovali něco, jako Platzkarty z rozchodu 1520 mm, například moje chrápání by rušilo cestující ještě přez tři kupé i při zavřené přepážce, při otevřených přepážkách spolehlivě v celém voze, ikdybych byl na kraji, ikdyby to položili na podvozky z Bček!
Přípojky samozřejmě potěší, jen si nemyslím, že by měly být i USB, na prakticky všechna zařízení s napájením přez USB se dá sehnat, nebo se přímo dodává, konvertor, takže kdyby tam šoupli druhou 230ku bylo by to lepší.
Botník schvaluji, vím jakou rychnu umí některé boty vyprodukovat. Umístění se taky povedlo.
Držák na pití není špatná věc, ale myslím si, že by to místo šlo využít i lépe, anpříklad druhou přihrádkou na elektroniku, přípojek na ně není nikdy dost a počet těchhle zařízení se dá očekávat, že bude růst.
Prostor na zavazadla chválím, sice je zoufale malý, ale stále lepší než vůbec nic, jak je zvykem u dnešních nočních vlaků (skutečně velký kufr, třeba na delší služební cestu, do police nenarvete). Chválím i poličky na PC, jen by to chtělo přípojku i u ní, nějak ji na fotkách nevidím a ruku na srdce, vona ta baterka má vždycky o pár hodin výdrže míň, než zrovna chceme.

Podtrženo sečteno, jestli to chtějí udělat takhle, bojím se, že ty vozy potká osud Asynchrona, přinesou do odvětví nová řešení některých současných problémů, tato řešení se některá přenesou do nových vozů a a obohatí je, ale tyto vozy jako takové úspěch nepoznají. Přesto zajímavý koncept
Matěj - 03. 02. 2016 22:31
Přijde mi to suprové, perfektně promyšlené. A zejména musím jen a jen chválit ÖBB za to, že se nebojí noční vlaky dále rozvíjet a investovat do nich - proč také ne, když se jim slišně daří je plnit. Dle odpovědi na můj dotaz není v plánu žádná redukce nočních spojů ÖBB, narozdíl od DB. Myslím si, že noční vlaky rozhodně mají budoucnost, jde o perfektní produkt, jen se musí správně uchopit. Tak, jak se to daří právě Rakušanům smiling smiley
pd - 03. 02. 2016 21:04
V centrále ÖBB vedle hlavního nádraží ve Vídni je do 17.2. vystaven model designové studie interiéru lehátkového vozu, jak by mohl v budoucnu vypadat: [www.facebook.com] - více fotek: [www.drehscheibe-online.de]

Celkově jde o poměrně nekonvenční řešení v uspořádání jakoby do čtyřlůžkových oddílů, přičemž každé lůžko lze samostatně uzavřít posuvnými stěnami a vzniknou tak samostatné kóje. Každé lůžko má i svou vlastní čtvrtinu okna. Dvě protilehlá lůžka je možno částečně propojit, pod oknem potom vznikne jakýsi "gauč". Uprostřed oddílu je pak zajímavý botník.

Co na to říkáte? Přijde mě to docela zajímavé, i kdž nějaké mouchy to asi bude mít, např. docela malé prostory pro zavazadla..

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
 • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
 • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
 • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
 • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ******  **  ** ******** **     ******  
 **  **  **  **  **    **    **  ** 
 **     ** **  **    **    **    
 **  **** *****   ******  **    **  **** 
 **  **  ** **  **    **    **  ** 
 **  **  **  **  **    **    **  ** 
 ******  **  ** ******** ********  ******  

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.