Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze >> Řazení vlaků >> Téma
Strana: 2 z 2 Předchozí 1 2
Téma:
FAQ řadičů   (38 Příspěvků)
vantju - 04. 12. 2014 15:34
Ne. Narážím třeba na koncovky os.n. tam, kde nemají co dělat, špatně sestavené řazení (dvě spojené motorové jednotky, přitom na vlaku jezdí jen jedna, ale o víkendu přechází na jiné vlaky), nebo omezení psané ve tvaru "jede v (6)+" (tedy bez čárky)...

Dodousek - 04. 12. 2014 12:28
Narážíš na to, že je VODce je zapsano např. Jede v (6), avšak na konci dokumentu je vypsáno (6) - v soboty a 24.XII., 1., 8.V., .... ?

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dodousek (04. 12. 2014 14:17).
vantju - 04. 12. 2014 11:12
To už opravdu neumíme číst z VOD? Víc, jak polovina regionálních vlaků je chybná.

pd - 03. 12. 2014 20:16
Jo, to by se dalo udělat.
slawe - 02. 12. 2014 22:12
pd: Díky. Jinak měl bych tip na funkcionalitu: jak jdou přednastavit až 4 období platnosti řazení, tak totéž by se hodilo na řazení. Teď na brněnských linkách přehazuju asi 3-4 soupravy a ikdyž je jen kopíruju z poznámkového bloku, je to zdlouhavé a složité.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil slawe (02. 12. 2014 22:13).
pd - 29. 11. 2014 23:29
slawe: textareu jsem trochu dekamufloval, aby bylo vidět, že je to víceřádkové pole. A ano, patří to do omezení.
slawe - 26. 11. 2014 21:45
Měl bych dotaz k psaní omezení platnosti. Je jasná situace, kdy je uvedeno "Vlak jede (X),(6), nejede....", ale co v situaci, kdy je např. u R 877 toto:

Praha hl.n. - Česká Třebová nejede 24., 31.XII.
Česká Třebová - Brno hl.n. jede v (X) a (†), nejede 24. - 26., 31.XII., 5.IV., 1., 8.V., 5.VII., 27.IX.

Mám to hodit do omezení, nebo do poznámky (kam jsem to prozatím zapsal)?

EDIT: Teď jsem si všiml, že pole pro omezení je kamuflovaná textarea a tedy je víceřádková, tím je můj dotaz zbytečný.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil slawe (26. 11. 2014 23:19).
pd - 25. 11. 2014 01:58
Uvádění nadbytečných informací už jsem s některými řadiči řešil, průběžně to budu mazat. Jenom pro upřesnění, platí, že se do poznámky k vozu nebo k vlaku neuvádí ty informace, které už jsou zřejmé z piktogramů.

Přidat to do textového výpisu - nad tím určitě pouvažuju. Vlastně jsem si doteď nějak ani nevšiml, že to tam chybí eye rolling smiley

Jo, a VODka bude pro všechny, jen co se k tomu dostanu...

Upraveno 1krát. Naposledy upravil pd (25. 11. 2014 01:59).
Dodousek - 24. 11. 2014 17:57
Já osobně jsem informace o povinné rezervaci zařadil do poznámky vlaku, přijde mi to pak přehlednější, než když je to rozepsané v tom malém prostůrku u vozu, ale to už záleží na vkusu :)
slawe - 24. 11. 2014 12:27
Já bych uváděl tam, kde se jedná o pár míst mimo RS. Ale tam, kde je větší část vlaku mimo RS, tam bych to nepsal.

Dodousek: jasně, že do Ostravy toho bude míň, když jenom 4 řádky na Linz je něco ohledně tarifu ;) Ale plošinu jsem taky zvažoval, zda psát či ne, a nakonec u posledních vlaků, kam jsem letos Bdghmee přiřadil, už jsem to info nevkládal, je to tam relativně zbytečné. Relativně proto, protože když si zobrazíš řazení v textové podobě, tak se to tam nedozvíš. Toto si myslím, že by stálo za úvahu u textového zobrazení přidat sloupeček "Služby", kde by se tyto věci vypsaly - plošina, kola, klima, 230V apod. Ale info o oddílech a povinných místenkách pro cyklomaniaky bych rozhodně psal dál.

Mě by zajímalo kdy bude k dispozici VODka pro nás bez jiného přístupu k datům O:)
Dodousek - 23. 11. 2014 19:46
Já si myslím, že místa mimo rezervační systém by měla být uváděna - na exponovaných vlacích a v exponovaných časech, kdy může být vymístenkovaná část či většina vlaku se hodí vědět, kde jsou místa mimo rezervační systém (pokud jdu na poslední chvíli např. o Vánocích).

Spíše jako problém vidím u některých řadičů opisování některých informací z VODky, které jsou uvedeny v piktogramech pod vozem. Jako příklad mohu uvést vůz Bdghmee236, u kterých jeden z řadičů vypisuje i informace typu "Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou". Popis tohoto vozu přesně podle poznámek z VODky zabere u tohoto autora asi 8 řádků, u mě jenom 2.

EDIT - porovnání 2 verzí zápisu poznámek u Bdghmee: [www.vagonweb.cz], [www.vagonweb.cz]

EDIT 2: Zase když se člověk podívá na motorové rychlíky, u nich jsou někdy i 2/3 vozů mimo rezervační systém, říkám si, že vozy/místa mimo rezervační systém by se uvádět neměly. Představte si, jak by to vypadalo, kdyby u každého vozu krom motorového bylo napsáno "Vůz mimo rezervační systém".

Upraveno 3krát. Naposledy upravil Dodousek (23. 11. 2014 22:21).
pd - 23. 11. 2014 18:39
Dobrý nápad, vantju :)

Zda psát či nepsát místa mimo rezervační systém... nemám na to vyhrazený názor, asi bych to ponechal jako námět k diskuzi.

Konkrétně místo č. 102 ve voze Ampz v rakouském railjetu jaksi postrádá okno. ÖBB asi chtěly předejít případným stížnostem na přidělení podřadného místa, kór když je to v první třídě. Když není rezervovatelné, tak si tam cestující sedne jen dobrovolně. Podobný případ je sedadlo č. 71 v Afmpz. ČD takové detaily asi netrápí, protože podobný "temný koutek" je i v českém railjetu sedadlo č. 72 v Afmpz.
Strana: 2 z 2 Předchozí 1 2

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
  • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
  • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
  • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
  • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 ********  **     **  **      **  **    **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  ***   **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  ****  **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **  ****  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **   ***  **     ** 
 ********  **     **   ***  ***   **    **  **     ** 

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.