Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze >> Osobní vozy
Téma:
DB ICx   (9 Příspěvků)
strejcekms - 16. 05. 2011 23:16
Já bych zatim řekl, že je naprosto předčasné, řešit jak komfortní to bude, toto je zatim jen vizualizace a z té se dá odhadovat, skutečnost může být lepší než jste čekaliwinking smiley
Nejmodernější vlak budoucnosti chce čas, 5 let neni zas tolik ne?

Ad. Česko: Podle stránek Siemensu se mají pomocí ICx prvotně nahrazovat německé IC a EC vlaky (vozy z let 1971-1991. V pozdější době se plánuje nahradit ICE 1 a ICE 2.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil strejcekms (16. 05. 2011 23:20).
Tomáš Palíšek - 16. 05. 2011 19:42
Antonín Novák: Jóóó, to se vůbec neví. Jenom se ví, že "by mohly zajíždět do Česka". Náznak o tom je i tady na straně 11.

maxitom: Prosím tě, hlavně mi neříkej "pane Palíšek". Jednak jsem na to alergický, a jednak můj věk je tak nízký, že mi ani dítko 1.třídy nemůže vykat.grinning smiley K nejmodernějšímu vlaku budoucnosti to má ale hodně daleko. To by ty vlaky musely nabídnou takovej komfort jako v letadlech, a to nenabídnou. Nejmodernější vlak budoucnosti bude asi čínské Zefiro, co jsem viděl. Jako, dřevo bude v ICx pěkný, ale toto rozhodně nebude nejmodernější vlak budoucnosti!
maxitom1 - 16. 05. 2011 19:35
Jestli k nám budou zajíždět, a na jaké trase je v tuto chvíli předčasné hovořit. Podle zpráv z internetu budou tyto jednotky nasazovány v Německu, Rakousku... Na Českou republiku se možná také dostane, ale můj odhad je, že až někdy kolem roku 2018- 2020, nebo i později.
maxitom1 - 16. 05. 2011 19:27
Souhlasím s Vámi pane Palíšek. Obecně si myslím, že finální verze může vypadat docela jinak než současná vizualizace na obrázcích. Vždyť Siemens na svých internetových stránkách tvrdí, že ICx má být nejmodernější vlak budoucnosti. A co se týče data uvedení do provozu- pokud ovládáte němčinu zkuste napsat email na tiskové oddělení Siemensu, třeba nám všem pak bude jasné, proč tak dlouhá doba. Já němčinu bohužel neovládám, ale předpokládám, že Vy, či některý jiný diskutující na tomto fóru určitě ano.
Antonín Novák - 16. 05. 2011 19:14
Tomáš> Ony mají zajíždět i k nám??? A na jaké trase? Dík
Tomáš Palíšek - 16. 05. 2011 19:10
Taky se mi to zdá dlouho. Chápu sice, že zrovna Siemens má hodně práce, ale proč se bude čekat na výjezd první jednotky tak dlouho, též nechápu.
maxitom1 - 16. 05. 2011 19:04
Souhlasím, že by první třída mohla být lepší- čekal bych například monitor zabudovaný v sedadle, ale na druhou stranu, v tuto chvíli se teprve tyto jednotky začnou vyvíjet, a proto se ještě může mnohé změnit. Vždyť ICx je jen prozatimní název. Nejde mi však do hlavy, proč by měly být první jednotky tohoto typu uvedeny do běžného provozu až v prosinci 2016. Přijde mi to, za velmi dlouho. Nebo se mýlím?
mbican - 16. 05. 2011 17:24
Škoda? Len to nie... grinning smiley
Tomáš Palíšek - 16. 05. 2011 15:54
Sice už to nějaký den staré, ale Siemens představil svou novinku - ICx pro DB. A vzhledem k tomu, že by měly tyto jednotky zajíždět i do naší republiky, není vůbec od věci o těchto jednotkách diskutovat.

Soudě podle obrázků budou tyto jednotky velice komfortní ve 2.třídě (tedy, aspoň oproti našim "emzetům"). Nicméně, v jedničce to mohlo být lepší - mnóóóóóhem lepší. Všimněte si, ICE-T má asi nejkvalitnější jedničku. Jednička v nejnověji vyrobených ICE3 už není tak kvalitní, a co se týče ICx, tak by měla být ještě horší. Škoda.

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
  • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
  • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
  • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
  • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **    **  ********    ******    **     **  **    ** 
 **   **   **     **  **    **   **     **   **  **  
 *****     ********   **   ****  *********     **    
 **  **    **     **  **    **   **     **     **    
 **   **   **     **  **    **   **     **     **    
 **    **  ********    ******    **     **     **    

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.