Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze >> Osobní vozy
Téma:
Modernizace, novostavby ČD   (23 Příspěvků)
pd. - 12. 11. 2016 22:36
Objeví, ale až příležitostně při nějaké aktualizaci.
DJ Sobieski - 12. 11. 2016 15:12
Objeví se info ve fotogalerii, myslím B251 v óvých vozech a A151 ve zrušených, jako je tomu u Bmee248 - Bdmpee233 nebo Bp282 - bdpee231? S poznámkou o mofrnizaci či přeznačení?
Izmaill - 09. 11. 2016 12:38
Jedná se o přeznačené vozy A151. Všechny tyto vozy 1. třídy již byly přeznačeny a vyskytují se výhradně na různých posilách/náhradních soupravách. Turnusované nejsou a asi ani v příštím roce nebudou.

Jako operativní náhrada/posila si myslím, že je to lepší, než kopřivové Béčko, nebo rovnou nic.
Dj Sobieski - 09. 11. 2016 10:21
V neděli jsem na konci Ex146 Landek zahlédl řazen Béčko, Překvapením pro mě byl interiér a sedačky 1. třídy. Vůz byl označen jako B251 (původní A149/A150). Má někdo ponětí o těchto vozech u ČD?
IQ Tykve - 24. 11. 2012 21:28
Drahý samozvaný moderátore, toto téma se tu probíralo 4 měsíce zpátky. Máš zpoždění smoking smiley
kraken - 24. 11. 2012 20:42
Zde není diskuze o MHD, ale o vlacích.
DJ Sobieski - 24. 07. 2012 14:22
Je pravda, Dvě vady na kráse jsem přecejen objevil. Ulička mezi 2 a 3 dveřmi v zadní části autobusu je dost úzká. A okna jsou dost malá na pořádnou cirkulaci vzduchu, hlavně v letních měsících, kdy je vedro a nedýchatelno. Ale jinak jsem spokojen.
Matěj - 23. 07. 2012 21:15
No ty plastové sedačky u nás v UNL mi moc nesedí, ale to závisí na objednavateli. Hrozně málo místa na nohy je ale na 4 mezi 2 koly, tam se 2 lidi proti sobě musí krcit nohy.sad smiley
DJ Sobieski - 23. 07. 2012 13:26
V Opavě jsem tím jezdil každodenně, a setkávám se s tím i v Ostravě, Olomouci, V Praze v příměstské dopravě a i Pardubice tím disponují. A klidně řeknu, mají opravdu co nabídnout. Citelisky jsou taky skvělé, ale radši mám právě Solarisky. Více kapacity, Tišší motor, dobře uzpůsobený interiér, a i Sedačky jsou vynikající. Možná na způsob městského provedení české Sorky, ať už 12m nebo 18m.
Matěj - 23. 07. 2012 09:48
Jak vypadá oddíl pro vozíčkáře a WC? Podívejte se na fotky slovenskýho Bdghmeeru, je to nemlich to samý.
maxitom1 - 22. 07. 2012 20:42
Docela by mě zajímalo, jak v tomto voze Bbdgmee236 vypadá oddíl pro vozíčkáře a také WC. Nebyla by také nějaká fotka alespoň toho oddílu? Předem moc děkuji.
pd - 22. 07. 2012 18:43
Omlouvám se, chyba byla na mé straně (tak to dopadá, když si to po sobě nezkontroluju...). Už je to OK.
Martin Kolář - 22. 07. 2012 16:03
Máš pravdu mně také ne
T.r.i.p - 22. 07. 2012 15:39
Nějak se mi nedaří zobrazit fotogalerii vozu Bbdgmee236 co vám ?
Sova - 27. 01. 2011 18:19
strejcekms
Přesně tak, Solarisy jsou spolehlivé, moderní, dobře navržené stroje, se kterými velice rád cestuji (mnohem radši než s Citelisy). Proto je poněkud smutné, že trpí takovým nedostatkem jako je kvalita dílenského zpracování...
strejcekms - 27. 01. 2011 17:56
Sova - no jo, dílna to v rozmontovaném stavu asi nemá ráda, ale v provozu to jsou spolehlivé stroje a docela je mám rád, hlavně je v tom prostor..
Z tuzemské produkce mohu jmenovat autobus Škoda 21AB - super stroj, pokud se mu věnuje patřičná údržba, ale motorizace nebyla zvolená zrovna dobře, zkrátka, vžude se něco najde
Sova - 27. 01. 2011 14:47
strejcekms
V provozu je to bezproblémové, ale v momentě, kdy to člověk vidí i rozmontované pak se teprve ukazují i stinné stránky...

mrako
Já nvm, že bych někdy prohlásil to s tím Solarisem za "učebnicový příklad". Pouze jsem se podělil o svou zkušenost doplněnou o informace od osob, které tu zkušenost mají pravidelně. Také jsem psal, že se mohu mýlit a že doufám, že se mýlím. Nacházíme se v diskusním foru, já předložil své argumenty a očekávám tedy vaše argumenty proč je můj názor "úplně mimo mísu" winking smiley
mrako - 23. 01. 2011 16:00
Tak teda ten Váš příspěvek - autobus Solaris je učebnicová ukázka - "Jseš úplně mimo mísu". the finger smiley
strejcekms - 22. 01. 2011 14:26
Solaris, pokud řešíte autobus, tak já s tim jezdim skoro každej den a nemohu si stěžovat, ujde to. Jak je to se servisem nevím, ale je to snad relativně spolehlivé. Teď se dělá i kastle pro trolejbusy Škoda a zatím jsem se nesetkal, s tim, že by tam něco nelícovalo..
Sova - 22. 01. 2011 10:33
Tomáš Palíšek:
Solaris je kvalitní vozidlo, co se týče celkového návrhu, komponentů atd. (byť nové sedačky jsou hrůza), jenže dílenské zpracování je děsivé. Já se teda dostal jen ke krytům, které prostě nepasovaly na určená místa, musely se různě natáčet a posouvat, náhodně měnit šrouby atd. jen aby se podařilo napasovat kryt na místo a to i přesto, že tam byly ohromné vůle (např. otvor v daném krytu pro průchod šroubu měl dvojnásobný průměr než ten šroub).. Podotýkám, nešlo o žádný spešl kryt, ale o obyčejný obdélníkový kryt. Samozřejmě mě to přišlo divné a zeptal jsem se pracovníků daného zařízení, jestli je to jen výjimka. Odpověď byla, že je to naprosto běžný stav a že takovýchto věcí je tam mnohem víc.
Jde prostě o to, že Poláci zrovna nevynikají dílenským zpracováním. Samozřejmě se můžu mýlit a doufám, že se také mýlím a že ty vozidla budou úspěšné winking smiley

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Sova (22. 01. 2011 10:34).
Tomáš Palíšek - 21. 01. 2011 21:20
Počkat, já myslel, že jsou Solarisy kvalitní. Mohu poprosit drahého kolegu Sovu, ať nám povypráví pohádku o Solarisovi a údržbě?grinning smiley
Sova - 21. 01. 2011 19:53
Nevím jak ostatní, ale mě bere hrůza už jen když pomyslím na skutečnost, že k nám půjdou jednotky z Polska. Pravda mohu se bát zbytečně, ale od doby, co jsem viděl Solaris na údržbě mám strach ze všech dopravních prostředků "made in Poland"...
Tomáš Palíšek - 21. 01. 2011 15:33
Tato diskuze by měla sloužit zejména pro budoucnost, až se budou vozy postupně představovat, ale zde se také může diskutovat o nápadech ČD ( např. modernizace víceúčelových vozů, nákup jednotek od PESY atd. ).
Prosím, račte diskutovat.grinning smiley

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
  • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
  • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
  • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
  • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **     **  ********  **     **  ********  **        
 ***   ***  **    **  **     **  **        **    **  
 **** ****      **    **     **  **        **    **  
 ** *** **     **     *********  ******    **    **  
 **     **    **      **     **  **              **  
 **     **    **      **     **  ********        **  

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.