Uživatel: Přihlásit se Vytvořit nový profil
Akce: Nové téma Náhled pro tisk RSS Nové příspěvky
Vyhledat
Navigace: Hlavní stránka >> Diskuze >> Osobní vozy
Téma:
ZSSK Ampeer   (11 Příspěvků)
Tomáš Palíšek - 02. 09. 2010 21:35
Ten koberec nemá chybu! grinning smiley Sedačky mírně doladit, polštářky dát klidně naoražovo ( nebo nabílo ), a hned by Slováci měli nejvíc sexy vagon.grinning smileygrinning smileygrinning smiley
pd - 02. 09. 2010 21:18
Takže nějak takto? grinning smiley
Přílohy: Ampeer-m.jpg (84.7 KB)  
Tomáš Palíšek - 02. 09. 2010 17:08
Najbrt s modrým kobercem je pro mě asi to nejlepší, co jsi vyjmenoval. Navíc BorCady mají jednu velkou designovou nevýhodu - zezadu jsou bílé, což není dobré zejména pro Ampeer. Ampz ani jedné série série se mi designově tolik nelíbí, je to trošičku horší než Ampeer.
Osobně mám nejraději voty s modrými sedačkami a modrým kobercem . Vozy HŽ Aeelt a A9mnopuz pro mě důkazem krásy modrých sedaček.
mbican - 02. 09. 2010 14:09
farba sedadiel v Ampeer mi vyhovuje. spolu s tmavým kobercom a bledým obkladom stien pôsobia čisto, elegantne a dávajú vozňu určitý "punc kvality lahodný pre oko".

vizuálne najhorší je štýl NAJBRT pre sedadlá prvej triedy, resp. pre celý jej interiér. Ampz prvej série bol z môjho pohľadu interiérovým omylom, druhá séria je lepšia, ale stropné podhľady,kanál osvetlenia a poťahy sedadiel sa mi vôbec nepáčia. Pri Apee 141 a 142 je to priemer...
Tomáš Palíšek - 02. 09. 2010 12:50
Hej, jsem, ale dvakrát nám vyjímečně povolili internet v rámci dvou předmětů.grinning smiley Když je druhý den, neslituj se...grinning smiley No, já abych se ti přiznal, mně se nejvíc líbí stolky pevné. Každopádně, na vaagon rozdělený do tří velkoprostorových oddílů se těším moc. Snad bude mít trošičku jinou barvu sedaček stylu ČD A(p)ee 141,142.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš Palíšek (02. 09. 2010 12:52).
mbican - 02. 09. 2010 09:22
prvá séria má rozkladacie stolíky len pri štvorkách, pri dvojkách sú stolíky pevné.
druhá séria má rozkladacie stolíky pri každom sedadle.
tretia séria by mala mať rozkladacie stolíky pri každom sedadle a interiér bude rozdelený do troch oddielov - namiesto terajších dvoch.

201-ka nemá elektronické transparenty, počas jej výroby ešte nebolo rozhodnuté o ich montáži.
mbican - 02. 09. 2010 09:17
a ty nie si v škole? grinning smiley
Tomáš Palíšek - 02. 09. 2010 08:49
Hoši, děkuji vám moc za vaše názory na vůz ( i když by mi nevadilo, kdybych si přečetl více názorů - klidně - přidávejte svý dojmy ).
Dotaz pro mbican: Jakých přesně? Snad se to netýká nepřítomnosti nerozkládacích stolků, které se mi hodně líbí.
mbican - 02. 09. 2010 08:18
vozeň nie je zlý, ale očakával som viac. na môj vkus preniká do veľkopriestorovej časti viac hluku z exteriéru, často počas jazdy vo vozni niečo rezonuje a ťuká (Ampeer 202)... záleží ale od jednotlivého výrobného kusu a o obsadenosti vozňa - plný vozeň nerezonuje a často ani neťuká. vozne 207 a 208 mali problém s oknami, vyklápačky netesnili grinning smiley a podobne.

na záver treba dodať, že druhá séria Ampeer (od čísla 206) má oproti prvej sérii niekoľko interiérových zmien a pre mňa je prijateľnejšia. ideálne je vozeň vyskúšať na vlakoch 600/511.

o niekoľko mesiacov by sa malo začať s výrobou tretej série Ampeer, ktorá bude mať zase iné prevedenie interiéru...
samson55 - 01. 09. 2010 22:14
No tak ja by som sa k nemu vyjadril. Osobne som vyskusal asi vsetky vozy ZSSK, od motorakov 810 az po spominany Ampeer. Ja by som ti to jednoznacne odporucil !! A to na celej trase BA-KE, pretoze BA-Nove mesto nad Vahom je uz modernizovane, tak tam je ta cesta uplne pohladenie a od decembra sa tam ma zacat jazdit 160 na vybranych IC vlakoch ,cize ak pockas dovtedy vyskusas aj 160 v tomto vozni... no a dalej za Novym mestom az po Kosice je uz trat viac "narocna" ale tie podvozky SF 300-3S/MG to uplne tlmia ,cize jazda prebieha dalej,sice s trosku väcsim hlukom. Ale jednoznacne treba vyskusat :)
Tomáš Palíšek - 01. 09. 2010 17:15
Zakládám téma o jednom z nejkomfortnějším vozu na československých železnicí. Bohužel, sám jsem tím nikdy nejel, takže vše souzeno jen podle fotek ( i když BorCady znám dobře ).
Pro začátek bych se vás chtěl zeptat ( těch, co tímto vozem někdy jeli ): Má cenu si dělat výlet jenom kvli tomuto vozu nebo jsou to vyhozený peníze? Děkuji za odpověď.spinning smiley sticking its tongue out

Vaše jméno:
Váš email:
Předmět:
Přílohy: Přiložit soubor
  • Platné typy příloh: jpg, jpeg, pdf, gif, png
  • Žádný soubor nesmí být větší než 300 KB
  • Všechny soubory nemůžou mít dohromady více než 2.93 MB
  • Můžete přiložit ještě 200 soubor(y|ů)
Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically.
 **     **   *******   ********  **         **    ** 
 **     **  **     **  **        **    **    **  **  
 *********  ********   ******    **    **      **    
 **     **  **     **  **        *********     **    
 **     **  **     **  **              **      **    
 **     **   *******   ********        **      **    

www.vagonweb.cz

This forum powered by Phorum.